לפונים וללקוחות מובטחת
שמירה על סודיות וזכויות יוצרים
לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים

עריכה לשונית של עבודה אקדמית – המלצות

אגם, יער המשתקף במים הצלולים, כובע בוגרי תואר אקדמי ותעודת הסמכה מבטאים את עמוד עריכה אקדמית – המלצות

אודליה, עריכת דוקטורט: "אישיותה הנעימה, הניסיון והמקצועיות שהביאה עימה, עודדו אותי בשלבים הקריטיים של כתיבת עבודת הדוקטורט. הצעותיה, הן ברמה הלשונית והן בראייה הכללית של הטקסט, תרמו לי רבות."

איתן אלירם, עריכת דוקטורט: "עינת היא קודם כול בן אדם נפלא ועורכת לשונית מקצועית עם נשמה יתרה. מקצוענות ללא ללאות זה לב העניין. השליטה הווירטואוזית במכמני השפה העברית והירידה שלה לפרטים אפשרו לי לחלץ מעצמי משפטים מדויקים יותר ורעיונות מלוטשים. התרשמתי מיכולתה של עינת להתחבר במהירות לז‘רגון המקצועי המורכב של תחומי המדיה החדשה ומיכולתה המדהימה בפישוט רעיונות מורכבים לכדי משפטים בהירים. אני ממליץ עליה בחום." 

בני, עריכת דוקטורט: "בסיום הכתיבה של עבודת הדוקטורט שלי פניתי למספר עורכים, וכבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שאני נכנס לתוך עסק משומן הפועל כמעין מכונה קרה. רק במקום אחד הדגישו לי את החשיבות בעריכה וטרחו להבין את הצרכים שלי ולתאר את שלבי העבודה הצפויים. עינת ערכה את עבודת הדוקטורט שלי בצורה יוצאת מן הכלל, הן מבחינת התוכן והמבנה והן מבחינת לשון. יכולתה המדהימה להיכנס לתוך נושאים מורכבים, לעיתים מובנים רק לאנשי מקצוע, ולתאר אותם בשפה פשוטה ונקייה עזרה לי בסדר ובזרימה בעבודה הכתובה. למדתי ממנה רבות, והיא זאת שעזרה לי במצבי לחץ לקראת סיום העבודה להתמודד עם הקשיים. הנחישות, המקצועיות והשליטה המדהימה שלה בשפה העברית, יכולתה בפישוט רעיונות וקטעי טקסט מסובכים לכדי משפטים בהירים ומובנים, כל אלה בליווי התכונות האישיות שלה, אפשרו לי לסיים את העבודה בזמן ועם התוצאות המיוחלות. עינת היא עורכת לשונית מדרגה ראשונה ובן אדם נפלא. אני ממליץ עליה בחום".

למא סימאן, עריכת דוקטורט: "כשחיפשתי עורך לשון לעבודת הדוקטורט שלי קיבלתי המלצה נלהבת על עינת. למזלי עינת הייתה זמינה. במשך כל תהליך העבודה הייתי עדה לעריכה רצינית מאוד ומעמיקה. עינת הייתה מרוכזת כולה בתהליך. העריכה נעשתה לא רק ברמה הלשונית והאקדמית, וכללה עריכת תוכן. התהליך היה מרתק מאוד. הכרתי עורכת חדה, עשירה בידע, שעוטפת את העבודה בחום, אהבה ומעורבות גדולה. דבר לא חמק מעיניה. העבודה איתה גרמה לי להתאהב כל יום מחדש בדוקטורט שלי ולהרגיש שהוא יצירת אומנות. הרגשתי שעשיתי את הבחירה הנכונה ושהפקדתי את עבודתי בידיו של האדם המתאים ביותר לתפקיד הזה. ברצוני להודות מקרב לב לעינת על כל מה שקיבלתי ממנה. עבודה מושלמת ויחס נפלא. ממליצה בחום."

יוסי, עריכת תזה: שמי יוסי. עינת קדם ליוותה אותי כעורכת לשונית בכתיבת עבודת התזה. עינת עשתה את עבודתה באופן יסודי ומקצועי לאין שיעור, הגדילה ועשתה מעבר למה שהוגדר בתיאום ציפיות בינינו וגילתה מעורבות ואחריות רבה להצלחת העבודה. ולא פחות חשוב, עינת הייתה זמינה תמיד ועמדה בלוחות הזמנים שקבענו. ממליץ מאוד על עינת!"

נסים ח'אלדי, עריכת תזה: "אני עדיין כולי בהתרגשות שהצלחתי למסור את עבודת התזה בזמן ולהגיע לרמה הזאת בהגשה. את פשוט שילוב מנצח של מקצועניות, נשמה ואישיות מדהימה. שיגעתי אותך לא מעט ואף הייתי סקפטי – איך בזמן קצר יחסית אפשר להספיק לערוך הכול? ענית על כל הציפיות שלי מהרגע הראשון ועד לדקה האחרונה. היית מ-ו-ש-ל-מ-ת! אין דבר שאת מפספסת בעבודה, זמינה תמיד, איכותית וחושבת על הכול ותוך כדי רואה הכול. בקיצור עינת, כל כך שמח שהכרנו ובטוח שעוד ניפגש ותמיד אמליץ עלייך מכל הלב, מגיע לך. תודה ענקית עינת."

רעות, עריכת תזה: "המלצה מכל הלב לעינת היקרה: הגעתי לעינת המופלאה כאשר כבר הייתי חסרת חמצן ביחס לסיום התזה. לאורך תהליך כתיבת התזה היו רגעים רבים שבהם חוויתי את הלבד, את החסר בהנחיה של המנחה, את התקיעות במקומות שבהם אני חלשה, אך באתי מהמקום שבו הייתי עם תקווה ואמונה, כי בסוף על אף תחושת הסיזיפיות, אנחנו יודעים להמשיך קדימה ולנצח מול האתגרים הרבים. שיתפתי את עינת באותנטיות במקום שבו אני מונחת כעת ביחס לעבודה וביחס לכוחותיי למולה. עינת היתה קשובה  ורגישה, הבינה את הפלונטרים, שיקפה לי את כברת הדרך שעברתי, אמרה שיש עוד עבודה לנקות, לשייף ולדייק, אבל היא בת ביצוע, וחיזקה אותי ביכולותיי, דבר שנטע בי כוחות להגיע לישורת האחרונה, אל קו הסיום, אשר הוא גם קו התחלה, לכתיבת הצעת מחקר לדוקטורט. כן, זה מאתגר, אך אני בוחרת לפסוע צעד צעד, לקחת נשימה עמוקה, וכמובן שאקח עוד נשימות במהלך הדרך. עצם הידיעה שיש מי שתדייק, תכוון אותי ותאיר את דרכי גם ברגעים המאתגרים, מאפשר לי לגשת לכך ממקום בטוח יותר. עינת היא סנסורית של מילים ואנשים. מודה לך על הרגישות וההשקעה המסורה שלך. מעריכה אותך ומוקירה לך תודה מכל הלב. רעות."

עמית דר, עריכת דוקטורט: "עינת קדם שימשה כעורכת לשונית של עבודת דוקטורט שכתבתי ואשר הוגשה בינואר 2008. העבודה עסקה בתיאור תהליך פיתוח של נוירופרוטזה המשמשת להליכה עבור חולים עם פגיעות במערכת העצבים המרכזית. העבודה כללה היבטים תיאורטיים, טכנולוגיים ויישומיים מורכבים ביותר. תרומתה של עינת לאיכות העבודה ולרמתה הלשונית והאקדמית והשפעתה על אופן הצגת העבודה הייתה כבירה. באופן יוצא דופן השכילה עינת להבין את הנושא, ובכלל זה דקויות אשר לרוב מובנות רק לאנשי מקצוע העוסקים בתחום שנים רבות. בעבודה יישמה עינת יכולת גבוהה מאוד בהפיכת הטקסטים לזורמים ונכונים לוגית תוך הקפדה על כל פרט ופרט. הניסיון הרב שרכשתי בעבודה מול עורכים לשוניים במסגרת תפקידי כדירקטור מחקר ופיתוח בחברת Ness, הוכיח לי שעינת קדם היא עורכת לשונית מהדרג הגבוה ביותר, הן מבחינה מקצועית והן בשל מסירותה המוחלטת למשימה ומחויבותה האישית לאיכות התוצאה. עמית דר, דירקטור מחקר ופיתוח, Ness."

ריקי, עריכת תזה: "סטודנטים יקרים, כבוגרת תואר שני ברצוני להקל עליכם מחיפוש אחר אדם מקצועי ומסור לעבודתו והמייצג את תחום העריכה הלשונית באופן שאין שני לו. אקצר עבורכם את הדרך: אני ממליצה בחום ובהערכה רבה על עינת קדם כעורכת לשונית. עינתי, את הארת את עבודתי באופן המקצועי והאיכותי ביותר, הן בפן הלשוני והן בפן האסתטי. ניפגש בדוקטורט.  יישר כוח והמשך הצלחה."

רחל, עריכת דוקטורט: "כשחיפשתי אחר עורכת לשון באינטרנט ובדרכים נוספות היו לי כמה אופציות לבחירה ואף יצרתי קשר עם כמה עורכות לשון, אך בסופו של דבר האינטואיציה שלי הובילה אותי אלייך, ברוך השם. את ערכת את עבודת הדוקטורט שלי באופן נפלא, הן מבחינת תוכן ולשון והן מבחינה אסתטית. התפעלתי מהנחישות שלך, מהמקצועיות שלך, מהמסירות שלך לעבודה ומהיסודיות הבלתי מתפשרת. בנוסף לכל זה אישיותך המיוחדת, הסבלנות, העידוד וההתחשבות המתמדת שלך תרמו לי לעבור את הרגעים הקשים של סיום הדוקטורט בחודשי היריון מתקדמים. תודה לך עינת על העבודה המסורה והמקצועית ועל טביעת האצבע המהוקצעת והיסודית שלך עד לפרט האחרון. למדתי ממך המון, ואני שמחה על שזכיתי להכירך גם כאשת מקצוע מעולה וגם כאדם נפלא." 

תמונה להמחשת מצב אחרי עריכה לשונית מקצועית בעבודה אקדמית

רוזה יאסין, עריכת דוקטורט: "עינת קדם היא עורכת לשונית שעובדת בצורה יסודית מאוד. אהבתי איך שהיא מתייחסת לעבודה כאילו זאת עבודה אישית שלה. עינת נותנת את כל תשומת הלב לכל מילה ומציעה תיקון הולם." 

אבו תנהא בסמה, עריכת דוקטורט: "הגעתי לעינת קדם בהמלצת חברה שהדוקטורט שלה אושר לפרסום משיפוט ראשון לאחר העריכה של עינת. לאחר שנים של עבודה מחקרית, קריאת חומרים אקדמיים ובקיאות בחומר, הרגשתי שעבודת הדוקטורט שלי טובה, אך יחד עם זאת חששתי משגיאות לשוניות או טעויות בניסוח שעלולות לפגוע בטיב הדוקטורט ובאיכותו ויצריכו תיקונים חוזרים. לפני הגשה לשיפוט היה לי חשוב לבדוק מחדש את הסדר של הטקסט שעליו עמלתי הרבה שנים, לבחון את בהירות הרעיונות ולוודא שהניסוח יהיה בהיר וקוהרנטי, מתוך ידיעה שניסוח מעביר משמעות.

בעריכת הדוקטורט עינת לא הסתפקה רק בעריכה לשונית קלאסית שנוגעת רק לענייני הלשון היבשים והטכניים, אלא טיפלה גם בענייני התוכן, בשלמותו, בבהירותו, בניסוח מחדש של משפטים המנוסחים בצורה מעורפלת, בתיקון בעיות מבניות והצעות לחלוקה מחודשת של פרקים וסעיפים, הצעות לכותרות וטבלאות מסכמות ומבהירות – כל זאת בממצאים ודיון ארוכים של מחקר איכותני רחב בעבודה סוציאלית, המשלב בתוכו שני נושאים מורכבים של גירושין ואלימות זוגית בחברה הערבית.

למרות השינויים שעינת עשתה, עדיין הרגשתי שזה הטקסט שלי ומבחינתי זה היה משמעותי מאוד. כישוריה המקצועיים והמיומנויות הרבות שלה בתחום העריכה הלשונית סייעו בהפיכת הדוקטורט למקצועי, קריא, רציף וברור יותר. את כל העבודה הזאת היא עשתה מתוך רצון לסייע לי על הצד הטוב ביותר, ומתוך השריית נינוחות ורוגע, אמינות, מקצועיות, אחריות וחוכמה. הקשר בינינו היה נעים וכייפי. הרגשתי שאכפת לה ושהיא מעורבת ומושקעת בעבודה כאילו עשתה זאת עבור אדם שקרוב אליה וחשוב לה מאוד.

בהגשת הדוקטורט הגעתי רגועה ובטוחה שהעבודה שלי מנוסחת למופת, משקפת את המחקר שעשיתי, כתובה לפי כללי הכתיבה האקדמית תוך שמירה על הסגנון הייחודי שלי.

בהתבסס על ממצאי הדוקטורט, התחלתי לכתוב מאמרים כדי לפרסם בכתבי עת מקצועיים אקדמיים. הידיעה שפרסום מאמר עובר בדיקה יסודית ומחמירה של שופטים, אשר לרוב מצריכה תיקונים חוזרים, מדגישה בפניי את החשיבות של המשך העבודה מול עורכת לשונית מקצועית כמו עינת. כך ברור לי שאמשיך לעבוד עימה ואמליץ עליה בחום."

ענב הורביץ-בור, עריכת תזה: "פניתי לעינת כשתוכן עבודת התזה שלי כבר היה מאושר. עם זאת, לא הצלחתי להגיע לעריכת מסמך שתאמה את ציפיותיה של המנחה שלי. ניסיתי לבצע תיקוני עריכה שוב ושוב בעצמי, עברתי שוב ושוב על הטבלאות ועל הכותרות, על תוכן העניינים והביבליוגרפיה, ושוב ושוב קיבלתי ריג'קטים מהמנחה על עריכה לא מספיק טובה, לא מספיק אסתטית ולא מספיק ברורה. לבסוף,  לשמחתי, קיבלתי את הטלפון של עינת שתוך מבט חטוף על קובץ העבודה עלתה על כל הנקודות הדורשות שיפור, שאלה אותי את השאלות הנכונות, כיבדה את הבקשות המיוחדות שלי, ביצעה עריכה מתוקתקת ומדוקדקת של הטבלאות המסובכות והמלל עצמו ולאחר שקיבלתי ממנה את העותק הסופי היה ברור מאוד גודל הפער בין הקובץ ששלחתי לקובץ הסופי שקיבלתי לאחר עריכתה. עינת עשתה עבודה נהדרת, לשביעות רצונה של המנחה שלי ובמלוא ההבנה והכבוד כלפיי, עמדה בלוח זמנים צפוף והכל בצורה נעימה, אמינה ומקצועית ביותר. ממליצה בחום."

נהר הירדן, עצים ונוף מסביב המשתקפים במימיו הצלולים ודפי עריכה לשונית מסמלים טקסט יפה ומסודר אחרי עריכה לשונית טכנית המטפלת בעיצוב, ארגון וסידור של הטקסט
עריכה לשונית – עיצוב, ארגון וסידור כחלק מעריכה לשונית של עבודה אקדמית או בנפרד
חוף ים, שביל המוביל לים, ובין שיחיו כובע בוגרים למסיימי תואר ולצידו דיפלומה, מסמלים חתירה למטרה, צלילות ודיוק בעריכה אקדמית מקצועית
עריכה אקדמית

אני מזמינה אתכם לפנות אליי

לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים

מפל מים בין סלעים, נשפך לנהר, מפל מים, כובע בוגרים למסיימי תואר אקדמי ודיפלומה מייצגים את עריכה אקדמית – יצירת קשר