לפונים וללקוחות מובטחת
שמירה על סודיות וזכויות יוצרים
לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים

עריכת דוקטורט

עריכת דוקטורט - צילום כובע בוגרי תואר אקדמי, תעודת הסמכה, חוף ים

עריכה אקדמית בעבודת דוקטורט משלבת עריכה לשונית ועריכת תוכן תוך התמקדות בנושא המחקר ובמטרותיו.

העריכה האקדמית כוללת תיקוני כתיב, תיקוני לשון, תיקון סימני פיסוק, כתיבה על פי מאפייני כתיבה אקדמית, שמירה על אחידות, העלאת המשלב הלשוני ושיפור הניסוח, טיפול במבנה המשפטים, בבהירותם ובקשר ביניהם ויצירת רצף, זרימה ולכידות. העריכה כוללת גם טיפול בעניינים טכניים כגון עריכת ביבליוגרפיה ואזכורים, יצירת רשימות אלקטרוניות, עיצוב, ארגון וסידור.

בעריכת עבודת דוקטורט נדרשת הכרה של מאפייני כתיבה אקדמית בדוקטורט ושל מבנה עבודת דוקטורט, וניסיון בהצגת מחקרים בסקירת ספרות, בתיאור שיטת המחקר, בהצגת ממצאים, בתקציר ועוד. כמו כן נדרשת יכולת ניהול של פרויקטים מורכבים. לא נדרשת הכרה של תחום המחקר.

עריכה אקדמית מקצועית בעבודת דוקטורט ניכרת בטקסט מייד. הוא מגובש, ממוקד, מותאם למטרה ומרשים. עריכה מושקעת מעלה באופן משמעותי את הסיכוי לציון גבוה מהמוסד האקדמי. 

אני בעלת ניסיון רב בעריכת עבודות דוקטורט. המבט שלי הוא מעבר לעריכה לשונית, עיצוב וארגון. אני שמה לב לכל פרט והיבט בעבודה, מציעה ומיישמת הצעות ייעול ושיפור, בעלת כושר ניתוח ייחודי וחשיבה ביקורתית, בעלת יכולת הסקה מהכלל אל הפרט ולהפך, בעלת קליטה מהירה במגוון נושאים משדות מחקר שונים, בעלת יכולת גבוהה בניהול פרויקטים מורכבים.

בנוסף אני מומחית בשימושי מחשב, דבר המייעל מאוד את העבודה וחוסך זמן יקר. אני עומדת בלוח הזמנים שנקבע, מקצועית, זריזה, יעילה, נגישה ואדיבה. 

דוקטורנטים רבים פונים אליי בעקבות המלצות של דוקטורנטים אחרים והמלצות של מנחי עבודות דוקטורט.

פעולות בעריכת דוקטורט

עריכה לשונית ועריכת תוכן אקדמית

 • תיקון שגיאות כתיב, כתיבה על פי כללי הכתיב המלא, תיקון שגיאות הקלדה, תיקון סימני פיסוק
 • העלאה של המשלב הלשוני וכתיבה על פי מאפייני כתיבה אקדמית
 • שיפור הניסוח, טיפול במבנה המשפטים, בבהירותם, בהיגיון ובקשר ביניהם ויצירת רצף, זרימה ולכידות תוך התמקדות בנושאים המחקריים ובמטרות המחקר 
 • עקביות והאחדה
 • בירורים עם הכותב או הכותבת
 • הגהה לשונית ועריכת ליטוש

סידור, עיצוב, ארגון ועריכה

 • טיפול באזכורים בגוף העבודה (מעברים מעברית לאנגלית ולהפך, סידור עפ"י א"ב, ABC וכו')
 • תיקון רשימת ביבליוגרפיה על פי דרישות המוסד האקדמי + האחדה, עיצוב, סידור
 • סידור הערות שוליים + עריכה לשונית ועריכת תוכן
 • סידור ראיונות + תיקון שגיאות כתיב והקלדה ותיקוני פיסוק
 • טיפול בטבלאות, איורים, תמונות, תרשימים וכדומה + עריכה לשונית, ויצירת רשימת תוכן עניינים אלקטרוני בכל נושא
 • דירוג ומספור סעיפים, פרקים, כותרות ראשיות וכותרות משנה
 • ארגון וסדר, עיצוב פסקאות והזחות, עיצוב עמודים וחלוקה, רווחים
 • מספור עמודים (עמודי שער ועמודים פנימיים ללא מספור, מספור בספרות רומיות, א-ב, מספרים)
 • יצירת תוכן עניינים אלקטרוני
 • יצירת עמודי שער בעברית ואנגלית
 • האחדה ושמירה על עקביות
 • פירוט הפעולות

ועוד.

נהר הירדן, עצים ונוף מסביב המשתקפים במימיו הצלולים ודפי עריכה לשונית מסמלים טקסט יפה ומסודר אחרי עריכה לשונית טכנית המטפלת בעיצוב, ארגון וסידור של הטקסט
עריכה לשונית – עיצוב, ארגון וסידור כחלק מעריכה לשונית של עבודה אקדמית או בנפרד
אגם, יער המשתקף במים הצלולים, כובע בוגרי תואר אקדמי ותעודת הסמכה מבטאים את עמוד עריכה אקדמית – המלצות
עריכה לשונית של עבודה אקדמית – המלצות
הגהה לשונית ועריכת ליטוש

המלצות מדוקטורים

עמית דר, עריכת דוקטורט:  "עינת קדם שימשה כעורכת לשונית של עבודת דוקטורט שכתבתי ואשר הוגשה בינואר 2008. העבודה עסקה בתיאור תהליך פיתוח של נוירופרוטזה המשמשת להליכה עבור חולים עם פגיעות במערכת העצבים המרכזית. העבודה כללה היבטים תיאורטיים, טכנולוגיים ויישומיים מורכבים ביותר. תרומתה של עינת לאיכות העבודה ולרמתה הלשונית והאקדמית והשפעתה על אופן הצגת העבודה הייתה כבירה. באופן יוצא דופן השכילה עינת להבין את הנושא, ובכלל זה דקויות אשר לרוב מובנות רק לאנשי מקצוע העוסקים בתחום שנים רבות. בעבודה יישמה עינת יכולת גבוהה מאוד בהפיכת הטקסטים לזורמים ונכונים לוגית תוך הקפדה על כל פרט ופרט. הניסיון הרב שרכשתי בעבודה מול עורכים לשוניים במסגרת תפקידי כדירקטור מחקר ופיתוח בחברת Ness, הוכיח לי שעינת קדם היא עורכת לשונית מהדרג הגבוה ביותר, הן מבחינה מקצועית והן בשל מסירותה המוחלטת למשימה ומחויבותה האישית לאיכות התוצאה. עמית דר, דירקטור מחקר ופיתוח, Ness."

רחל, עריכת דוקטורט: "כשחיפשתי אחר עורכת לשון באינטרנט ובדרכים נוספות היו לי כמה אופציות לבחירה ואף יצרתי קשר עם כמה עורכות לשון, אך בסופו של דבר האינטואיציה שלי הובילה אותי אלייך, ברוך השם. את ערכת את עבודת הדוקטורט שלי באופן נפלא, הן מבחינת תוכן ולשון והן מבחינה אסתטית. התפעלתי מהנחישות שלך, מהמקצועיות שלך, מהמסירות שלך לעבודה ומהיסודיות הבלתי מתפשרת. בנוסף לכל זה אישיותך המיוחדת, הסבלנות, העידוד וההתחשבות המתמדת שלך תרמו לי לעבור את הרגעים הקשים של סיום הדוקטורט בחודשי היריון מתקדמים. תודה לך עינת על העבודה המסורה והמקצועית ועל טביעת האצבע המהוקצעת והיסודית שלך עד לפרט האחרון. למדתי ממך המון, ואני שמחה על שזכיתי להכירך גם כאשת מקצוע מעולה וגם כאדם נפלא." 

רוזה יאסין, עריכת דוקטורט: "עינת קדם היא עורכת לשונית שעובדת בצורה יסודית מאוד. אהבתי איך שהיא מתייחסת לעבודה כאילו זאת עבודה אישית שלה. עינת נותנת את כל תשומת הלב לכל מילה ומציעה תיקון הולם." 

תמונה להמחשת מצב אחרי עריכה לשונית מקצועית בעבודה אקדמית
תמונה להמחשת מצב אחרי עריכה לשונית מקצועית בעבודה אקדמית

איתן אלירם, עריכת דוקטורט: "עינת היא קודם כול בן אדם נפלא ועורכת לשונית מקצועית עם נשמה יתרה. מקצוענות ללא ללאות זה לב העניין. השליטה הווירטואוזית במכמני השפה העברית והירידה שלה לפרטים אפשרו לי לחלץ מעצמי משפטים מדויקים יותר ורעיונות מלוטשים. התרשמתי מיכולתה של עינת להתחבר במהירות לז‘רגון המקצועי המורכב של תחומי המדיה החדשה ומיכולתה המדהימה בפישוט רעיונות מורכבים לכדי משפטים בהירים. אני ממליץ עליה בחום." 

אודליה, עריכת דוקטורט: "אישיותה הנעימה, הניסיון והמקצועיות שהביאה עימה, עודדו אותי בשלבים הקריטיים של כתיבת עבודת הדוקטורט. הצעותיה, הן ברמה הלשונית והן בראייה הכללית של הטקסט, תרמו לי רבות."

בני, עריכת דוקטורט: "בסיום הכתיבה של עבודת הדוקטורט שלי פניתי למספר עורכים, וכבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שאני נכנס לתוך עסק משומן הפועל כמעין מכונה קרה. רק במקום אחד הדגישו לי את החשיבות בעריכה וטרחו להבין את הצרכים שלי ולתאר את שלבי העבודה הצפויים. עינת ערכה את עבודת הדוקטורט שלי בצורה יוצאת מן הכלל, הן מבחינת התוכן והמבנה והן מבחינת לשון. יכולתה המדהימה להיכנס לתוך נושאים מורכבים, לעיתים מובנים רק לאנשי מקצוע, ולתאר אותם בשפה פשוטה ונקייה עזרה לי בסדר ובזרימה בעבודה הכתובה. למדתי ממנה רבות, והיא זאת שעזרה לי במצבי לחץ לקראת סיום העבודה להתמודד עם הקשיים. הנחישות, המקצועיות והשליטה המדהימה שלה בשפה העברית, יכולתה בפישוט רעיונות וקטעי טקסט מסובכים לכדי משפטים בהירים ומובנים, כל אלה בליווי התכונות האישיות שלה, אפשרו לי לסיים את העבודה בזמן ועם התוצאות המיוחלות. עינת היא עורכת לשונית מדרגה ראשונה ובן אדם נפלא. אני ממליץ עליה בחום".

תמונה להמחשת מצב אחרי עריכה לשונית מקצועית בעבודה אקדמית

למא סימאן, עריכת דוקטורט: "כשחיפשתי עורך לשון לעבודת הדוקטורט שלי קיבלתי המלצה נלהבת על עינת. למזלי עינת הייתה זמינה. במשך כל תהליך העבודה הייתי עדה לעריכה רצינית מאוד ומעמיקה. עינת הייתה מרוכזת כולה בתהליך. העריכה נעשתה לא רק ברמה הלשונית והאקדמית, וכללה עריכת תוכן. התהליך היה מרתק מאוד. הכרתי עורכת חדה, עשירה בידע, שעוטפת את העבודה בחום, אהבה ומעורבות גדולה. דבר לא חמק מעיניה. העבודה איתה גרמה לי להתאהב כל יום מחדש בדוקטורט שלי ולהרגיש שהוא יצירת אומנות. הרגשתי שעשיתי את הבחירה הנכונה ושהפקדתי את עבודתי בידיו של האדם המתאים ביותר לתפקיד הזה. ברצוני להודות מקרב לב לעינת על כל מה שקיבלתי ממנה. עבודה מושלמת ויחס נפלא. ממליצה בחום."

אבו תנהא בסמה, עריכת דוקטורט: "הגעתי לעינת קדם בהמלצת חברה שהדוקטורט שלה אושר לפרסום משיפוט ראשון לאחר העריכה של עינת. לאחר שנים של עבודה מחקרית, קריאת חומרים אקדמיים ובקיאות בחומר, הרגשתי שעבודת הדוקטורט שלי טובה, אך יחד עם זאת חששתי משגיאות לשוניות או טעויות בניסוח שעלולות לפגוע בטיב הדוקטורט ובאיכותו ויצריכו תיקונים חוזרים. לפני הגשה לשיפוט היה לי חשוב לבדוק מחדש את הסדר של הטקסט שעליו עמלתי הרבה שנים, לבחון את בהירות הרעיונות ולוודא שהניסוח יהיה בהיר וקוהרנטי, מתוך ידיעה שניסוח מעביר משמעות.

בעריכת הדוקטורט עינת לא הסתפקה רק בעריכה לשונית קלאסית שנוגעת רק לענייני הלשון היבשים והטכניים, אלא טיפלה גם בענייני התוכן, בשלמותו, בבהירותו, בניסוח מחדש של משפטים המנוסחים בצורה מעורפלת, בתיקון בעיות מבניות והצעות לחלוקה מחודשת של פרקים וסעיפים, הצעות לכותרות וטבלאות מסכמות ומבהירות – כל זאת בממצאים ודיון ארוכים של מחקר איכותני רחב בעבודה סוציאלית, המשלב בתוכו שני נושאים מורכבים של גירושין ואלימות זוגית בחברה הערבית.

למרות השינויים שעינת עשתה, עדיין הרגשתי שזה הטקסט שלי ומבחינתי זה היה משמעותי מאוד. כישוריה המקצועיים והמיומנויות הרבות שלה בתחום העריכה הלשונית סייעו בהפיכת הדוקטורט למקצועי, קריא, רציף וברור יותר. את כל העבודה הזאת היא עשתה מתוך רצון לסייע לי על הצד הטוב ביותר, ומתוך השריית נינוחות ורוגע, אמינות, מקצועיות, אחריות וחוכמה. הקשר בינינו היה נעים וכייפי. הרגשתי שאכפת לה ושהיא מעורבת ומושקעת בעבודה כאילו עשתה זאת עבור אדם שקרוב אליה וחשוב לה מאוד.

בהגשת הדוקטורט הגעתי רגועה ובטוחה שהעבודה שלי מנוסחת למופת, משקפת את המחקר שעשיתי, כתובה לפי כללי הכתיבה האקדמית תוך שמירה על הסגנון הייחודי שלי.

בהתבסס על ממצאי הדוקטורט, התחלתי לכתוב מאמרים כדי לפרסם בכתבי עת מקצועיים אקדמיים. הידיעה שפרסום מאמר עובר בדיקה יסודית ומחמירה של שופטים, אשר לרוב מצריכה תיקונים חוזרים, מדגישה בפניי את החשיבות של המשך העבודה מול עורכת לשונית מקצועית כמו עינת. כך ברור לי שאמשיך לעבוד עימה ואמליץ עליה בחום."

אני מזמינה אתכם לפנות אליי

לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים