לפונים וללקוחות מובטחת
שמירה על סודיות וזכויות יוצרים
לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים

המלצות ותגובות – כללי

המלצות ותגובות עליי כעורכת לשונית, עורכת ספרותית, עורכת ספרי פרוזה, ספרי עיון וספרי ילדים, עורכת אקדמית, מנקדת וכותבת. העריכה הספרותית שלי אינה עוד שלב שבסיומו אני מעבירה את הספר לטיפולה של עריכה לשונית. זהו תהליך משולב, שבו אני עורכת את הטקסט בעריכה ספרותית ולשונית, ואחריה עריכת ליטוש והגהה. בתום העריכה האקדמית אני לא מעבירה את הטקסט לעורך אחר שמטפל בנושאים הטכניים – אני עושה זאת בעצמי. את ספרי הילדים אני עורכת בעריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד. בכל פרויקט אני מעורבת עד שלב ההגשה או הפרסום מבלי להשאיר שום דבר פתוח. ככל שההתמחויות נרחבות יותר ואין פיצול בין התפקידים, התוצאה מדויקת ומקצועית יותר. בכל תחום אני מתאימה את העריכה לסגנון הכתיבה. מילים שאבחר כדי לחדד את מאפייני הכתיבה האקדמית, לא ישמשו אותי בעריכת ספרי פרוזה ולהפך. לא אשתמש באותו אופן בסימני פיסוק בספרי ילדים, בספרי פרוזה ובספרי עיון. כישורי הכתיבה שלי הם חלק בלתי נפרד מהעריכה שלי. 

עומדת תמיד על המשמר, שומרת על יציבות החיבורים. שהספרים לא ייפלו.

עריכה לשונית ועריכת תוכן, כתיבת מאמרים מקצועיים, הפקה

עמירם מרקוס, מנכ"ל ליעם מערכות תוכנה בע"מ, 1998: "גב' עינת קדם הכינה עבור חברתנו כתבת תדמית במסגרת תפקידה כמפיקה ועורכת לשונית במכון 'אלול', לאור זכיית הח"מ בפרס הניהול 1998 מטעם מכון זה. לאורך כל עבודתה עבור חברתנו, גילתה עינת חריצות, התמדה ודבקות במשימה, יחד עם שליטה מעוררת התפעלות בשפה העברית ויכולת הבנה מהירה ובהירה של נושא מקצועי מתחום המחשבים (middleware), שהיה זר לה לחלוטין קודם לכן. עינת קלטה כבר בפגישה הראשונה את מהות הפעילות של ליעם, וידעה להעביר אותה בשפה בהירה וקולחת לכתבה אינפורמטיבית שתעניין קוראים שאינם נמנים דווקא עם מקצועני עולם המחשבים. כמו כן העניקה עינת כותרת שיווקית מושכת לכתבה, המבטאת במשחק מילים הן את מטרת החברה והן את סוד הצלחתה. בכך תרמה עינת תרומה מכריעה להשגת המטרה הפרסומית בצורה מיטבית. הכתבה ראתה אור בעיתון 'הארץ' מיום 7.9.1998 כמודעה פרסומית מטעם מכון 'אלול'. אין לי ספק שעינת תהיה נכס לכל משרד שיעסיק אותה בכל תחום." (19.10.1998)

קובי תדמור, מנכ"ל לקטרה סיסטמס, 1998: "את עבודתה של עינת הכרתי כאשר ערכה עבור חברתנו כתבה פרסומית. מטרת הכתבה היתה להציג את חברת לקטרה בפני הציבור, את פעילויותיה והצלחותיה. טיפולה היעיל של עינת בכתבה, מתחילת התהליך ועד סופו, העיד על מקצועיות ומסירות רבה מצידה – תכונות אשר לעניות דעתי הינן הכרחיות בעבודה מסוג זה, לה נדרשה. תוך זמן קצר הבינה עינת את הנקודות החשובות אותן ביקשנו להדגיש בכתבה וידעה לבטאן בבהירות, קוהרנטיות ויופי מילולי. ההקשבה שגילתה לצרכינו ולדעתנו, ומאידך – הבעת דעתה המקצועית, יצרו שיתוף פעולה פורה אשר תרם רבות להצלחתה של הכתבה. אין ספק שמקצועיותה של עינת היתה חיונית ביותר עבורנו ולעזר רב בבואנו להציג את חברתנו, ונהנינו לעבוד במחיצתה." (אוק' 1998) 

עו"ד מנדלבאום: "עינת עבדה במשרדנו כ-5 שנים לשביעות רצוננו המלאה. בתקופה זו היא התגלתה כבעלת יכולות גבוהות. יכולת הניסוח שלה בכתב והשכלתה הנרחבת, לצד הידע המקצועי שלה בתחום המחשב, היוו תרומה חיונית להתנהלות יעילה של משרדנו. בעבודתה היא גילתה חריצות והתמדה, מסירות וגמישות בהתאם למשימות המתבקשות. בנוסף לכישוריה אלה עינת התחבבה על כולנו בזכות יחסיה הטובים עם הסובבים אותה, ועבדה בשיתוף פעולה פורה עם צוות המשרד. אין לי ספק שמי שיעסיק את עינת בכל אחד מהתחומים הרבים בהם היא מוכשרת, יהא נשכר." (יוני 2006)

תמר אבידר, עיתונאית וסופרת: "זהו מכתב הערכה והוקרה לעינת קדם. עינת הייתה אסיסטנטית שלי והפיקה שלושה ספרים שכתבתי: 'חרדה בצהריים', 'הליכים של פרידה' ו'בא לי ריאיון'. עם אחת כמו עינת לא צריך ראש. עינת היא ראש למספר אנשים בו זמנית. היא בהירת שכל בצורה פנטסטית ובעלת כושר ניתוח והסקה נדירים ויכולת התבוננות ייחודית ומקורית. יש לה המון אנרגיות, היא ביצועיסטית, מקצועית, מנוסה ומסורה. בכל משימה העומדת בפניה היא נותנת את המקסימום על מנת שהתוצאות יהיו על הצד הטוב ביותר, והן אכן כאלה." (אוג' 2006) 

פנינה: "… כך גם הגעתי אלייך. נפתח לי עוד צוהר. הבוקר נכנסתי שוב לאתר שלך ורותקתי ריתוק נפלא. היה לי קשה להפסיק. הצלחתי לעיין ברוב המאמרים על הדברים המעצבנים. אני מאוד אוהבת! יש לי כוונה להמשיך לקרוא ולהפנים את מה שכתבת. אני מרגישה נשכרת מההתייעצות איתך ומקווה שאוכל להביא את זה לידי ביטוי". (אוג' 2011) 

שלומי: "אני רוצה לברך אותך על המאמרים שכתבת בנושא השפה העברית. נכנסתי לאתרך בעקבות חיפוש מידע על צירוף המילים סוג של, שהשתרש לאחרונה בשיח הציבורי. נהניתי לקרוא את התובנות שלך בנושא דברים מעצבנים בשפה העברית ובנושאים אחרים שעליהם כתבת. במיוחד התפעלתי מהניתוח של הצירוף 'באיזשהו מקום'." (מאי 2009) 

זאב: "נתקלתי בבלוג שלך במקרה באינטרנט ונהניתי מהקריאה הנאה מרובה. היא משעשעת, מעניינת וגורמת לך לחשוב גם לאחר שסיימת את הקריאה. הייתי ממש שמח לו לי היה כושר ביטוי כזה, ובוודאי שהייתי בוחר בך לערוך את מה שהייתי כותב." (יולי 2009) 

יצחק: "קראתי ממה שמופיע באתר שלך. למדתי לא מעט. הדבר שהפתיע אותי במיוחד היה מידת החופש, ואם תרצי – מידת הסובייקטיביות של חוקי הכתיבה בעברית. לתומי חשבתי שהחוקים נוקבים יותר, כמעט מתמטיים, והנה מסתבר הפוך. יש בזה תמהיל מעניין של אנרכיה וחן." (אפריל 2012) 

תמר: "במסגרת שיטוטיי ברשת התגלגלתי לאתר שלך, ומשם למאמרים ומשם לבלוג, והרגשתי רצון עז לכתוב לך כמה מילות ברכה ותודה על האתר שלך. גם אני עורכת ועורכת לשונית, מצטמררת מ‘מצמרר‘ ומ‘מדה-ים‘ ודומיהם, אך מנגד משתדלת לא להטריד ולא לטרחן את סביבתי הקרובה בתיקוני לשון מעל לאלה שאני חייבת, ומצאתי שרוח הדברים באתר שלך מתאימה לי מאוד." (ספט' 2009)

ריקי: "רפרפתי במאמרים ובהערות שלך בשלל נושאים הנוגעים לעריכה הלשונית ולא פעם גרמת לי לחייך ואף להנהן… לקרוא את דברייך מאפשר סוג של (סליחה, סליחה, גם אני לא אוהבת את הביטוי הזה, אבל נראה שאפשר לסבול אותו כאן) שיתוף בהתלבטויות לגבי סוגיות לשוניות וביטויים שונים. נהנית לקרוא את מאמרייך." (אוג' 2011) 

רונית: "נתקלתי באתר שלך והכתיבה שלך כל כך משעשעת וכל כך מדויקת. דברים שאמרתי וחשבתי וכתבתי בפוסט, אבל אין למי להגיד באמת כי את מי זה בכלל מעניין… למה ‘לא פשוט‘ הפך לפופולרי כל כך… ואת מסבירה את זה כל כך יפה ובסוף נותנת משפט מצחיק שמסכם את הדיון." (אוק' 2014) 

רעות, עריכת תוכן ועריכה לשונית של מכתב: "עינת ערכה עבורי מכתב במסירות, בסבלנות וביסודיות בלתי מתפשרת. התרשמתי ממידת הרצינות והמקצועיות בכל שלב ושלב בתהליך. ניכר הניסיון הרב וההשכלה. בהערכה רבה, רעות." (פבר' 2024)

מנחם: "נהניתי לקרוא תכנים מהאתר שלך. יש בו רושם מקצועי, ועם זאת כלל לא מתנשא. אנושי, קשוב, מעשי, ואולי אפילו כואב מעט את כאבה של העברית, מנסה לגעת בהווייתם של משתמשיה." (פבר' 2013)

איש: "איך איך שהתגלגלתי מצחוק! אני לא מאמין מה שקורה לשפה שלנו ולצעצועים האלה שממציאים ממנה, דו השיחות האלה שהבאת למעלה. למשל במקום את לא תאמיני אז 'לא. את לא מבינה'. האם השפה היא שמשתנה ויש להשלים עם כך, או שזה סתם צריך לעצבן אותנו. אבל ממש צחקתי בריאתי אותך." (תפוז, 20.2.2012)

עתליה: "עינת היקרה, ביקרתי באתר שלך והתמוגגתי מנחת. נהניתי מהתוכן, מדרך הצגת הדברים וההנמקות. אבל בעיקר מהחדות במשחק של לשון נופל על לשון ומההומור הדק. האם את מרשה לי לצטט אותך? מ"מדברים שמרגיזים אותי" חלק מהקטע "אמרו לך היום שאת יפה?". דוגמה כיצד שינוי מקום המילה במשפט משנה את משמעותו. חלק מהקטע "מתמודדים – תתמודדי". דוגמה למשלב סגנוני ירוד להמחשת הבעייתיות בין שפה תקנית לבין שמירה על"קולו של הכותב". ותמצות הקטע של שלי יחימוביץ וסיזיפוס." (אוג' 2012) 

אלון: "אני מרגיש חייב להודות לך על שני הבלוגים ועל האתר שלך (דבר הוביל לדבר). אני תלמיד תיכון ולקוי למידה, כלקוי למידה המשימה לפתוח ספר וללמוד היא קשה, היות שאני יודע שלימודים זה חשוב, לא ויתרתי ומצאתי את דרכי ללמוד, טוב לי יותר ללמוד מהמחשב. מאמרייך עזרו לי ללמוד ועל כך התודה. אוהב לקרוא את שאת כותבת, כתיבתך מעניינת." (פבר' 2013)

איש: "המסע מן האפוי והרוזמרין, הצחקת אותי מאוד. רשמתי לפניי שיש מצב לפיו את תצחיקי אותי שוב. אגב, לאן הזוג מהרוזמרין והלחם אפוי הלכו בצאתם אל תוך הלילה? שבת שלום עינת." (תפוז, 18.7.2008)

verdgy: "אני מנסה לחשוב על הדרך בה את צופה בטלוויזיה ומסתבר לי שאת עושה חיים משוגעים. יש לי הרגשה שזו חוויה (מופלאה? מרנינה? מצחיקה? מזעזעת?) יוצאת דופן לצפות בשידורים כשמרכיבים את הראש שלך ומקשיבים היטב לשפה בה משתמשות הנפשות הפועלות, רושמים ביטויים יוצאי דופן, או חוזרים ונשנים, או שגויים, או מצחיקים ( בקיצור את הסלנג הרווח) ולעשות מזה אח"כ פוסט. בקיצור. אני אוהבת את הראש שלך. מאוד. לא, את לא מבינה כמה :)." (תפוז, 20.2.2012) 

לילית462: "תשמעי, הותרת אותי פעורת פה. את שולפת את כל הידע הזה מן השרוול או שכשמישהו מעצבן אותך, כתב צבאי לדוגמה, את עורכת תחקיר בנושא. הידע שלך מרשים אותי בכל פעם מחדש, כל הכבוד ותודה 🙂 (תפוז, 12.6.2009) 

seymore butts: "אמרתי לך פעם שהבלוג שלך מעולה? לא שמתי לב מעולם לניואנס הזה. וכמו ברשומות קודמות שלך – ייתכן שגם אני עושה את הטעות הסגנונית היומרנית הזו… תודה לך שוב יקירתי על שהחכמת אותי." (תפוז, 6.7.2009)

ישראלית שאכפת לה: "מילים בסלע ממש ללקק את השפתיים! מאד נהנית מרשימותייך וקונה דעת! תודה:)" (תפוז, 11.6.2009)

עריכה ספרותית ולשונית - המלצות מלקוחות

אלירן אליעז, "מקום שרואים ממנו את הים", עריכה ספרותית, עריכה לשונית והגהה בקובץ סיפורים: "אני כתבתי טקסט, עינת הפכה את הטקסט לספר 'מקום שרואים ממנו את הים'. בכנות ובמקצועיות שאין למעלה ממנה, ברגישות ואהבה, עינת יצרה מהעבודה המפרכת על הטקסט חוויה מרגשת שלא רציתי שתיגמר. אם יקרה ואכתוב עוד טקסט, אשמח אם עינת תסכים לעבוד עליו." (לסיפור הראשון מתוך הספר)

אייל סברו, "סודות של חוקר פרטי", עריכה ספרותית, עריכה לשונית והגהה בקובץ סיפורים"עינת ביצעה את עבודתה נאמנה, לויאלית ויסודית מאוד. הריני לשבח בכל פה את עבודתה הספרותית, רצינותה והתמדתה. אני בהחלט שמח להמליץ עליה בכל פה."

אייל סברו, "זבוב על הקיר", עריכה ספרותית, עריכה לשונית והגהה בקובץ סיפורים"ספר שני, ‘תינוק שני‘ ואין כמוני מאושר. תודה על עזרתך בהוצאת ספרי זה, שלו ערך רב עבורי… תודה על סבלנותך, והמון הערכה על מקצועיותך."

עריכה ספרותית ולשונית לספר: "בס"ד. אני ממליץ בחום על שירותי העריכה הספרותית והלשונית של עינת קדם. 

זכיתי לשכור את שירותיה של עינת לצורך עריכת ספר בנושא אמונה, המשלב עלילה וכתוב ברובו כדו שיח מרתק בין רב לתלמיד. הספר ברובו עובד ספרותית על ידי, אך היה חסר את המגע הספרותי והלשוני המקצועי על מנת לרומם אותו לגבהים חדשים. כבר מהרגע הראשון שבו נתתי לעינת להעריך את העבודה התרשמתי מהעומק, הרצינות והמקצועיות שבהם היא בחנה את הטקסט. אהבתי את מידת האמון שהשינויים שלה יצרו, את היעילות שבה מועברים הרעיונות, את ההבנה העומדת מאחוריהם, את החתירה לחידוד המסרים שאליהם כיוונתי, ועוד כהנה וכהנה נקודות חשובות שלא עלה בדעתי לבחון. עינת נתנה את דעתה עליהן והעלתה שינויים נפלאים לשיפור ושדרוג הטקסט. היא הוסיפה וערכה חלקים בעלילה על מנת שהסיפור יישמע לקורא הרבה יותר אמין ומתקבל על הדעת, דיללה סימני פיסוק מיותרים, תיקנה בעיות תחביריות, ובאופן כללי גרמה לי להרגיש שמשהו בקריאה הרבה יותר זורם ומסתדר.

עינת גם ידעה לזרום עם הטקסט ולתת לו את המרחב המתבקש על מנת לשמור על סגנון העולם שאליו משתייכים הקוראים הפוטנציאליים, גם אם לפעמים הייתה בכך חריגה מכללי הלשון המקובלים, וכל זאת על מנת שהקורא פשוט יתחבר לטקסט וייהנה לקרוא אותו. במקרים אלה, עינת הייתה פתוחה וקשובה לבחון את ההיגיון מאחורי שמירה על המקור. הרגשתי שאני ממש יכול לסמוך עליה שהיא לא תוותר על עמדתה במקומות שבהם היא מרגישה שעדיין יש בעיה, ואם היא כן מקבלת, זה לא מתוך ויתור סתמי על עמדתה או רצון להמשיך הלאה או כדי לרצות אותי, אלא מתוך התבוננות מקצועית גרידא, לאחר שבחנה את הדברים ברצינות ובמקצועיות ובאמת השתכנעה שזה הדבר הנכון ביותר ליצירה.

עינת נתנה מעצמה מעל ומעבר, הוכיחה מקצועיות רבה ושדרגה לנו את הספר, פשוטו כמשמעו. היא נכנסה כל כולה לעומק הדברים, ממש התחברה לטקסט ונתנה לי את ההרגשה שהטקסט הזה חשוב לה לא פחות מאשר לי. הרגשתי שהצלחת הספר נמצאת בראש מעייניה. בשורה התחתונה, אני שמח, מודה לה' ומברך על כך שזכיתי לשכור את שירותיה של עינת. אני הרבה יותר מאשמח לשכור את שירותיה גם בפעמים הבאות אי"ה. תודה רבה ויישר כוח גדול!" אמיר ירון, "ח"י דקות בגן עדן"

יעקב עמיר, "פריחה ובצורת", עריכה ספרותית, עריכה לשונית והגהה בסיפורי חיים: "ברצוני להביע את תודתי על עבודת העריכה המעולה שעשית לסיפורים שלי. הפליאה אותי הדקדקנות ה'יקית' שלך והחתירה המתמדת לשלמות ובהירות הטקסט. אהבתי את השינויים שהוספת, את הדגשים ששמת, את הערותייך ואת הרגישויות שלך לעניינים שונים שמאחורי הטקסט. החלק של התקשורת בינינו היה מעניין: מה זאת מנואלה, מהי דורה, קוטר, וויצק, פוליטרוק, והוא הדגיש את פער הדורות בינינו. לא הרפית עד שהוצאת ממני בחקירה צולבת את המידע החסר בפאזל, כדי שכל סיפור יהיה מובן ושלם. 'כאשר כתבת כך, למה התכוונת?' נהגת לשאול בכל פעם. לעיתים זה היה מתיש, אבל תמיד שמרנו על 'בון טון' ושיתוף הפעולה הפורה בינינו היה חוויה מרגשת ומהנה. אני גאה במוצר המוגמר, ואין לי ספק שתרמת לתחושה הזו שלי. נשאר לי רק לומר: תודה, עינת. יקי." 

מיכאל, עריכה ספרותית, עריכה לשונית והגהה בסיפור חיים: "ברצוני להביע הערכה ותודה לעינת על העבודה המקצועית שנעשתה ברגישות ובהבנה, במיוחד במקרה שלי שבו מדובר בסיפור חיים מתקופת השואה." 

משה קוסטה, "לרדת למעלה", עריכה ספרותית, עריכה לשונית והגהה בספר עצות לחיים: "תודה רבה על העבודה. מרשים לראות את היסודיות והסבלנות לכל אורך הדרך. את התמסרת לעבודה מתוך רצון אמיתי להוציא תוצר מדויק וברמה גבוהה. אין לי ספק שזו עבודה מקצועית ורואים שיש לך ניסיון רב. שוב תודה רבה."

אורי, "כתיבה נוצרת": "בזמנו הייתי בקשר איתה והיא ערכה עבורי קטע קצר – דוגמה שהתרשמתי ממנה מאוד. מהמעט שנחשפתי אליו התרשמתי שעינת יודעת לראות גם את הנשמה של טקסט ולא רק את תקינותו הלשונית." 

עדנה: "פוסט מרגש. סיפור קצר ומדמיע. מלאכת מחשבת של רגש וחמלה ואהבה…" (הארץ, 16.12.2015)

איריס: "כתבת מהלב והמילים שלך נכנסו לי ללב. אור ואהבה." (הארץ, 12.3.2016)

טל: "תודה. תודה לך, עוררת אצלי מחשבות מעניינות ובכלל נהניתי לקרוא." (הארץ, 26.7.2018)

יעל:"את מצחיקה, מרגשת ונפלאה." (הארץ, 5.7.2013)

מעריץ חסר תקנה: "כמה שמחה בלב הכנסת בנו כשחזרת וכמה אוהבים אותך. אנא אל 'תיעלמי' לנו ככה שוב לזמן כה ארוך." (הארץ, 23.4.2022) 

אל: "הדיוק שלך משמח מחד (העילגות והכאילו הרחיקו את הדיוק ממחוזותינו) וכ"כ עצוב שאלו פני הדברים." (הארץ, 30.11.2017)

"עינת, את כותבת נפלא. כתבת כל כך נוגע ללב, הצלחת להעביר עולם שלם בכמה פסקאות. תמיד מחכה לקרוא דברים שלך. תודה." (הארץ, 28.4.2022)

אפרת: "תודה לך עינת קדם על החוכמה והרגישות. כל מילה ברורה, בהירה, כנה ונוגעת." (הארץ, 28.12.2017)

מדויק: "כתבת נפלא! וכל כך נכון! חושבת בדיוק כמוך ונושמת לרווחה!" (הארץ, 9.8.2021)

רינה: "איזו כתיבה מעניינת! חסרת לי בזירת הבלוגים ושמחה שחזרת." (הארץ, 22.4.2022) 

הוגה דעות (האמיתי): "אני לא בן אדם רגיש במיוחד. אבל זה היה ממש מרגש. חזקי ואמצי עינתי, אל תיתני לאף אחד ולשום דבר לעצור אותך." (הארץ, 19.3.2015)

רפאל טירת כרמל: "כמה אצילה שאת, כמה עוצמות יש לך בחיים.   לקרוא אותך זה להכניס את החיים לפרופורציה הנכונה, תודה לך, יפה מלגו ומלבר." (הארץ, 1.4.2018)

דני דין: "כתבת נהדר, עצוב ומצחיק. כמי שנפצע קשה מאוד ואנושות במלחמה וסופו שעבר לכיסא גלגלים, יכולתי לרדת לסוף כל מילה שכתבת… כל כך הזדהיתי עימך. מן המילה הראשונה ועד האחרונה. בכיתי במקום שאת ניסית בכל מאודך להסתיר את הדמעות וצחקתי כל כך במקום שחוש ההומור המקסים שלך עשה לי כמעט להתאהב בך… שוב תודה על הרשימה המרתקת, הכל כך אנושית. וכנראה שזו לא רק הרשימה אלא את היא המרתקת והאנושית. נעמת לי מאוד. את הרשימה שלך שלחה לי ידידה בחיל וברעדה פן אכעס עליה, ולא ידעתי על מה, כי הודיתי לה מאוד." (תפוז, 8.7.2008)

מעריץ: "תמיד הוא עונג לקרוא את דברייך החכמים והנבונים הכתובים בשום שכל ובחן רב. תיארת את הדברים בדיוק – ואני סבור שרבים חשים את אותה תחושה. אני משער כי רבים מהקוראים אוהבים אותך, ו'לו רק' בשל התרומה הגדולה להגבהת רמת השיח הציבורי ולמתינותו." (הארץ, 9.8.2021)

מסוקרן: "כתיבה נפלאה. כל פעם מצפה לעוד פוסט חדש. את יודעת להעביר את הסיפורים שלך בצורה מדהימה. לא סיפורים, יותר נכון חוויות חיים. שזה נפלא. כתיבה משובחת ביותר." (הארץ, 22.4.2014)

מסוקרן: "איזו כתיבה מרגשת ומדהימה. באמת ומכל הלב, אני מתכוון לכל מילה, פשוט נהניתי לקרוא כל מילה ומילה בפוסט הזה. כל מילה ומילה… עינת התברכת בכישרון כתיבה פשוט מדהים. מדהים. מדהים. מדהים. המשיכי לכתוב. אל תפסיקי אף פעם." (הארץ, 6.5.2014)

עופר D: "מקסים לקבל ממך נגיעות של רגישות פיוטית שכזו. רוצה איתך לחבק ואותך." (תפוז, 25.7.2010)

נורית מנור: "עינת קדם יקרה, את כותבת כל כך מדהים! תודה על השיתוף…" (הארץ, 21.1.2013)

3ד: "את מדהימה ביכולת שלך לתאר מצב לא פשוט בצורה כל כך נקייה ועדינה ועוד להכניס הומור פנימה." (הארץ, 1.4.2018)

דן לב פועם: "מרגש בגילוי הלב, בריאליזם ובחושפנות שבתיאור המצב." (הארץ, 1.4.2018)

מזל: "ריגשת אותי כל כך, קשה להישאר אדישה לעוצמה השקטה שאת מביעה במילים." (הארץ, 18.3.2015)

שירה: "עוד פוסט שנהניתי לקרוא. העברית העשירה והקולחת תצית זיק של עניין אפילו בטקסט על פרסומת למיזע. את נהדרת."  (8.11.2017)

איילת: "המשיכי לכתוב, כבר הרבה זמן לא ראיתי את הבלוג שלך וחשבתי שהפסקת לכתוב. את עושה עבודת קודש, בבקשה אל תפסיקי!" (הארץ, 11.3.2015)

שירה: "רק רציתי לכתוב שחיפשתי את הפוסטים שלך זמן רב. אני שמחה שאת פה (אף שאת שוברת לי את הלב)." (הארץ, 6.5.2015)

שיר: "סיפור מקסים ונוגע ללב והכתיבה רהוטה." (הארץ, 16.11.2015)

קפוץ תחת: "נהדר!! תענוג לקרוא…. עינת קדם מזכירה לי צלם צרפתי משנות הארבעים. התיאור של הסלון של אנדרי למשל נראה לי כצילום שחור לבן של קרטיה ברסון. צילום שחור-לבן מהמותן, הטכניקה היא משנית, הקפאת המצב בשבריר של שנייה – ללא עריכה או עיבוד במעבדה ופעלולים אחרים. כך הוא צילם את פריז ובדיוק כך כותבת עינת היום. נקווה שהבלוג יהפוך לבלוג קבוע." (הארץ, 30.10.2015)

דוידי: "הכתיבה שלך מצוינת, בהירה ואמיתית עד כאב. התרגשתי והתעצבתי לקרוא." (הארץ, 16.2.2013)

ריטה גולן: "כל פעם מחדש אני מתפעלת מכושר הביטוי המדהים שלך. על היכולת הייחודית שלך לתאר את מצבך – מצבנו עם קורטוב של הומור סרקסטי." (הארץ, 7.2.2018)

איתמר: "רגישות למילים והקשרים היא עולם ומלואו." (15.11.2017)

ריטה: "עינת, שאפו. את כישרונית ברמות. אהבתי את צורת ההתבטאות שלך, אשר מציג עובדות קשות בשילוב הומור עצמי נהדר. ולעצם העניין, תיארת בצורה נפלאה ומדויקת להפליא את אשר אני עצמי וכנראה עוד רבות כמונו עוברות. אנא, שתפי אותנו בעוד מפרי כישרונך זה. יישר כוח." (הארץ, 21.12.2013)

שיק: "עינת, אחד הדברים הטובים בשוטטות היא העובדה שמדי פעם מגיעים למחוזות איכות. תודה! חג שמח." (הארץ, 20.4.2014)

יפעת: "כרגיל, כל פוסט שלך כואב, מעציב, נוקב, חשוב וכתוב כל כך יפה." (הארץ, 23.6.2014)

נורית: "אני קוראת נאמנה של הבלוג שלך. כתיבתך נוגעת ללב דווקא בענייניות שבה, ובהומור העצמי הדק. האופן בו את חושפת את קשייך כנכה הוא לא רק מעודן ספרותית, אלא גם ממלא שליחות חשובה של פיתוח רגישות לנגישות בקרב הציבור ועל כך אני מודה לך מאוד." (הארץ, 22.9.2014)

יעל: "את מצחיקה, מרגשת ונפלאה." (הארץ, 5.7.2017)

אבישג: "ריגשת אותי מאוד!!! למרות כל החומות הבצורות את שומרת על לב פתוח ומתנסחת כל-כך ברהיטות..." (הארץ, 10.10.2014)

אבידן: "יופי. רוצים עוד!" (הארץ, 15.11.2015)

עומר: "אין אין אין ממש מעיר ופותח עיניים תודה !! בלוג מעולה." (8.11.2017)

איש ימין שגולש ב"הארץ" בבחינת "דע את האויב": "נדיר למצוא מנות גדושות כאלה של אנושיות ב"הארץ". הופתעתי לטובה. ריגשתני." (הארץ, 10.11.2015)

שירה: "אני חייבת לציין שאני נהנית מאוד מקריאת הבלוגים שלך. הכנות והפתיחות שלך נוגעים בי, והנושאים שאת כותבת עליהם משאירים אותי עם הרבה מחשבה." (הארץ, 4.5.2014)

דב קולר: "עינת שנה טובה. כתיבתך מקסימה ופותחת לבבות." (23.9.2014)

שרון: "כתיבה וכותבת מוכשרת ומרגשת." (הארץ, 10.11.2015)

אמנון: "סיפור יפה. תודה. סיפור יפה ופשוט. מהחיים. תודה ששיתפת וריגשת." (הארץ, 9.11.2015)

ארנה אנג׳ל: "תודה שאת כותבת. תודה עינת, שאת משתפת בחוש הומור ולשון חדה." (הארץ, 3.4.2018)

יעל: "עינת, את נפלאה." (הארץ, 7.12.2015)

ענבר: "דמעות תוך כדי קריאה… חג חמים ושמח עינת…" (הארץ, 7.12.2015)

יוני: "מאוד ריגשת אותי. את כותבת מאוד יפה. תודה, חג שמח, מזל ובריאות. שכן מרחוב הראה."  (הארץ, 3.4.2015)

Rkp: "את מיטיבה לתאר את הפינות הקטנות של היום יום, זרקור מאיר חזק על רגעים שאחד אחד וביחד הם המציאות של חיינו." (הארץ, 27.3.2016)

עדי: "תודה עינת, על הבלוגים שאת כותבת. התוודעתי אליהם רק לאחרונה. אני מתפעלת מכתיבתך הבהירה והנוקבת ומהכנות חסרת הפוזה שלך. קשה שלא להשתכנע מדברייך, או לפחות להקדיש להם הרהור נוסף." (הארץ, 26.1.2013)

דודו בר: "תודה רבה לך על הפוסט הזה, עינת רק את יכולה לתאר מציאות שכזו בכזה חיוך. ערב טוב וחג שמח, יקירתי!" (הארץ, 6.12.2015)

אבי:  "איזו כתיבה! תענוג לקרוא. עינת, כמה אנושיות, איזה כיף שיש אותך כאן באתר הזה. ובכלל, כיף שיש אנשים שמסוגלים לגרום לי לדמוע ולהרגיש את הלב שלי ככה סתם באמצע היום. תודה."  (הארץ, 9.12.2015)

רקורד: "טקסט עוצמתי ביותר, גרם לי להזיל כמה דמעות." (הארץ, 26.6.2014)

איתן : "…את אמנית בנשמה ויוצרת גדולה בעזרת המילים שאת כותבת. אני מאוד אוהב את הכתיבה שלך ומוקסם ממך באופן אישי כאדם וכאישה." (הארץ, 25.3.2016)

אחות לצרה: "פוסט נהדר . כתיבתך מרגשת, ואת כותבת ומתארת כמו סיפור מתח. אני מרגישה." (הארץ, 9.12.2015)

עידן: "הכתיבה שלך ממש מרגשת אותי." (הארץ, 22.5.2015)

ד.פ: "כמה טוב לקרוא מילים מדויקות, צלולות כמו מים זכים בלב המדבר, תודה." (6.10.2020)

פאולה: "כהרגלך, חץ ישר ללב, האטום הרבה פעמים, אבל פוגעת בדיוק. שנה טובה שתהיה לך." (הארץ, 27.9.2014)

אלעד: "ממש יפה. כן ירבו. פיסת חיים, בלי הבולשיט מסביב." (הארץ, 14.2.2017)

קרן: "הבלוג שלך נפלא – תודה :)" (הארץ, 21.3.2016)

ירון: "את רגישה ונוגעת ללב." (15.11.2017)

עינת – ברוכה השבה! "התגעגנו… שנה טובה ומחכים לעוד הרבה מאמרים פרי עטך." (6.10.2020)

בהצלחה!: "כשאת כותבת על חייך, אלה הפוסטים הטובים ביותר. מעוררת השראה והזדהות!" (הארץ, 24.3.2016)

כתיבה, עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר הילדים שלי

"כל הכבוד על הספר, זהו ספר חשוב הפותח בפני ילדים צוהר לקשיהם של אנשים עם מוגבלות ולחשיבותה של הנגישות, וזאת כיוון שהוא כתוב בחן, ברגישות ובישירות. אין לי ספק ואני בטוח שהספר (ואני מקווה שהוא ייקרא על ידי רבים רבים) יתרום להגברת המודעות, ולא רק בקרב הדור הצעיר, לחשיבותה הגדולה של הנגישות בכל התחומים. יישר כוח ובהצלחה!" אפרים סידון, מחבר ספר הילדים "גן המפלצות"

"קראתי בעיון את הסיפור שלך והוא מדהים בעיניי! כתיבה מעניינת בגובה העיניים שכל ילד וילדה יכולים להבין. את מתארת ביסודיות את נושא הנגישות ועושה את זה בצורה קלילה בעזרת הילדה שפגשת. להבנתי זה ספר חובה בכל בית ובעיקר בבתי ספר ובספריות עירוניות. האיורים של דרור אדם נפלאים." משה גוז, מחבר ספר הילדים "מסעות רני ומזוודת הפטנטים"

"קראתי את הספר בסקרנות רבה ונהניתי מאוד. ההסברים על נגישות משתלבים בצורה הרמונית בשפה הקולחת של הסיפור, באיורים המרהיבים, בצלילים ובשירים. הספר מעביר מסר חשוב, שזור באהבת אדם ובמחשבה חיובית, ומאיר עיניים בכל מה שקשור לנגישות על גווניה השונים. נהדר להיעזר בספר כדי להסביר את נושא הנגישות לילדים. בהצלחה!" כרמלה בן-נון משה, מחברת ספר הילדים "דובים יש רק בגן חיות?"

"נהניתי מאוד להאזין ולקרוא את הספר שכתבת. ספר חובה לכל ילד בישראל. בהצלחה." יובל וגנר, מייסד ויו"ר עמותת נגישות ישראל (ע"ר), לקידום הנגישות לעצמאותם ושילובם של אנשים עם מוגבלות

"תתחדשי על הספר, מושקע לפרטי פרטים, הן בתכנים הן בצורות, עשוי באהבה ובטעם טוב!" אלי גיא, חבר ועמית למקצוע

"מאוד מאוד מרגש, ברור וחשוב הספר שלך. גם האיורים איכותיים. אהבתי את היצירה שלך, יש לך במה להתגאות. אשתמש בספר עבור נכדי, אולי זה יענה לו על שאלות שהוא לא שואל. כל הכבוד עינת. יש לך את זה. יישר כוח." ריטה גולן, אישה שנושא הנגישות קרוב לליבה

"מקסים עינת. כתיבה, איורים, משכיל ומלמד". אלכס אנסקי, משתתף בהתנדבות בקריינות במהדורה הדיגיטלית הקולית של הספר, כתמיכה בפרויקט

"קראתי את הספר ומייד התאהבתי בו. הוא מלמד את הילדים על נגישות, ובעקיפין על קבלת האחר. השפה ברורה ולא גבוהה מדי והמילים מנוקדות. המהדורה הדיגיטלית מלווה בקטעי שמע. בכל עמוד יש מעט מלל, ועם האיורים המרהיבים שבו הוא נעים לעין והמסרים שבו נקלטים היטב, אחד מהם הוא שאנשים עם מוגבלות אינם שקופים. קראו את הספר, תיהנו ותלמדו על דברים שבדרך כלל איננו שמים לב אליהם." הדר פרי, חברה ועמיתה למקצוע

"אתמול ישבתי קראתי את הספר שלך ברוגע. ממש ריגשת אותי בכל מילה שכתבת, ובמיוחד בהסברים על נגישות, רגישות כלפי האחר והחשיבות בהזמנת אנשים להיכנס למקום כלשהו, גם ללב. עשית עבודה נפלאה ומעניינת ורואים את ההשקעה. תמשיכי בדרך שבה התחלת. אוהבת אותך ומעריכה מאוד, גם שמחה שהכרתי אותך, אישה עם לב רחב ותעצומות נפש אדירות." ד"ר בסמה אבו תנהא, לקוחה שערכתי את עבודת הדוקטורט שלה

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספרי ילדים ונוער ומשחקים

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מאריק אופיר, מחבר הספר גַּם אֲנִי יָכוֹל: "'גם אני יכול' הוא סיפורו של עוז, ילד בן שש, החווה ביחד עם סבו תהליך מרתק של למידה והבנה על הפחד וההתמודדות איתו. עינת היקרה, בדיוק כמו עוז, גיבור הספר שלי, ביחד איתך גם אני עברתי מסע אישי מרתק של למידה והבנה כיצד להתמודד עם הפחד שלי מהוצאת הספר לאור. אין לי ספק שבזכות הניסיון, המקצועיות, הידע הרב, החוכמה, ומעל הכל הרגישות שלך, הופך בימים אלו סיפור שהיה זמן רב במגרה לספר. תודה רבה שהיית לצדי לאורך כל התהליך, תודה על השיחות בינינו שבהן רצית להבין את הסיפור הרבה יותר מהמילים הכתובות, תודה על כל הטיפים שנתת לי, תודה על העריכה המקצועית ותודה שהפכת את העבודה על הספר לחוויה שלא אשכח לעולם. שלך תמיד, אריק אופיר."

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מגלית ברנע פלג, אימו של דן פלג, מחבר הספר אוּלְטְרָה 66 וּמִלְחַמְתּוֹ בַּנְּמָלָה הָעֲנָקִית עִם הָאֶרֶס הַקַּטְלָנִי: "עינת היקרה, ברצוני להודות לך על העריכה והניקוד בספר הילדים 'אולטרה 66 ומלחמתו בנמלה הענקית עם הארס הקטלני' שכתב בני, דן. העבודה איתך היתה מאוד נעימה וזורמת. ידעת לקחת את הטקסט, לערוך אותו ולשמור על האווירה והתמימות של הספר. לאורך כל הדרך הקפדת על תקשורת ישירה ופתוחה בינינו. שמחתי לעבוד איתך ואני ממליצה בחום לכל סופר/ת לפנות אלייך. בברכה ובהערכה רבה, גלית ברנע פלג." 

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים בחרוזים – המלצה מכרמלה בן-נון משה, מחברת הספר דֻּבִּים יֵשׁ רַק בְּגַן חַיּוֹת? "אני ממליצה בחום על עינת קדם, שערכה את ספרי 'דובים יש רק בגן חיות?'. עינת קדם היא עורכת ספרותית בחסד עליון, שיודעת לזקק מילים ביד אומן וחותרת תמיד אל לא פחות מהטוב ביותר. המסירות שלה לעבודה הייתה ניכרת לאורך כל הדרך. ברגישות ובדיוק רב היא שמה לב לכל פרט כדי שהטקסט יגיע לשלמות. הרגשתי אכפתיות גדולה מצידה ורצון אמיתי לדייק כל אמירה בהתאם לקהל היעד של הספר. ידיעת השפה שלה על בוריה, והנכונות למרק את הטקסט עד שיגיע לרמה הגבוהה ביותר גרמו לי לחוש הערכה רבה כלפיה. מעבר לזה, נועם דיבורה והסבלנות שלה גרמו לכל תהליך העריכה להיות חוויה נהדרת ומעשירה. אני מקווה להמשיך להיעזר בשירותיה גם בעתיד. עינת יקרה, תודה על העבודה המופלאה שלך, על כך שהשקעת בעריכת הספר את הלב והנשמה. היה לך אכפת מכל פרט והדבר הביא את הספר לרמה אחרת, טובה הרבה יותר. יישר כוח ומאחלת לכל סופר שיזכה בעורכת כמוך."  (לקריאת הבית הראשון מתוך הסיפור המחורז)

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מחוה ליפצר, מחברת הספר הַגֻּלּוֹת שֶׁל אִיצִיק והספר לַיְלָה טוֹב שׁוֹשַׁנָּה: "'עינת קדם, העורכת הספרותית שלי'. כמה אני אוהבת להגיד את המשפט הזה! את הפכת את הסיפור שלי לספר מרתק ששווה קריאה. את לא רק מטפלת במילים ובמשפטים. את נכנסת לנשמת הסיפור והכותב. את זו שמפזרת את אבקת הקסמים שהופכת את הטקסט שלי לספר שעליו חלמתי אך לא ממש יצא מתחת ידי. לרבים מאיתנו יש סיפורים ואנו כותבים אותם, זה לא בהכרח הופך אותנו לסופרים. עריכה ספרותית טובה ואמיצה יכולה לעשות את ההבדל!" (לסיפור "הגולות של איציק" במלואו; לסיפור "לילה טוב שושנה" במלואו)

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מאיילין ענני, מחברת הספר הַחֻפְשָׁה שֶׁל סוֹפִי: "עינת, הצלחת ברגישות ובמקצועיות להוציא את המיטב מ'החופשה של סופי' ולתרום תרומה מכרעת לאיכותו. כולם מוקסמים מסופי ומהדמות של נועה. תודה רבה." 

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מיוסיפיה פורת, מחברת הספר פֵיַת הַשִּׁנַּיִם שֶׁל מַאיָה: "עינת היקרה, לראשונה התוודענו זו לזו בשיחת טלפונית כשהעברתי אליך את הטיוטה של ספרי 'פיית השיניים של מאיה' לחוות דעת, כשעדיין לא הייתי בטוחה שאוציא אותו כספר. הערותייך המאירות שנמסרו לי טלפונית בנעימות קולך קנו את לבי וברור היה לי שתהיי זו את שתערכי, תנקדי ותגיהי את ספרי כשאחליט להוציאו לאור. את מקצועית מאוד, מתייחסת לכל פסיק ונקודה והיה לי העונג לעבוד מולך. על הדרך השכלתי ולמדתי וקיבלתי טיפים על כתיבה לילדים, השונה מאוד מכתיבה למבוגרים, והתוצאה מדברת בעד עצמה. תודה!" 

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מהילה סטרוביסקי, מחברת הספר אֲנִי מִבָּנָנָה: לילדים וגם למבוגרים ששכחו למה כדאי לאכול בריא : "עינת היקרה, עברנו ביחד דרך ארוכה עד שהספר נולד. היה מאוד מפרה לעבוד איתך, יש לך ראייה מעניינת ולא שגרתית על דברים. העצות שלך נהדרות ועזרו לי להגיע לאן שרציתי עם הטקסט והתוכן. כיף לעבוד איתך. ובאופן אישי גם כיף שאת אדם מלא הומור ושמחת חיים. התגובות שלך היו תמיד מהירות ומדויקות ושמחתי שאכפת לך באמת שהספר יצא איכותי ומדויק. תודה רבה על העבודה המסורה והאכפתית!" 

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה ממירי יפרח, מחברת הספר יֶלֶד שֶׁל אוֹר: "ברצוני להודות לך על עבודת העריכה והניקוד בספרי  'ילד של אור'. אין ספק שהבאת את המקצועיות שלך, הדיוק ותשומת הלב לפרטים הקטנים. שמחתי להיעזר בך מהמקום החינוכי וללמוד ממך עוד כמה דברים איך להסתכל על דברים מזווית אחרת. תודה על השירות, הזמינות  והרצון הטוב שהיה לאורך כל הדרך. בהצלחה רבה." 

עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מאפרים סידון, מחבר הספר גַּן הַמִּפְלָצוֹת: "הייתה לי הזכות לעבוד עם עינת קדם ופגשתי עורכת מקצועית, משכילה, שנונה, שהערותיה ותיקוניה הפכו את יצירותיי למשהו טוב יותר. ועל כך אני מודה לה." (לקריאת שני סיפורים מתוך קובץ הסיפורים)

ייעוץ ספרותי בספר ילדים – המלצה משלווה קניג: "עינת שלום, ראשית תודה. תודה על הזמן וההערות הבונות ומאירות העיניים. רציתי להמליץ בחום לכל מי שמתכוון להוציא לאור ספר ונחוצה לו עריכה לשונית וספרותית לפנות לעינת. מבלי שהכירה אותי אלא רק על סמך שיחת טלפון, הקדישה לי מזמנה, נתנה לי ייעוץ וחוות דעת ללא כל תמורה, וזאת על מנת שנוכל להמשיך ומתוך יושרה פנימית. הרגשתי שעשתה זאת מכל הלב. פגשתי מישהי מקצועית, שקראה ביסודיות את שכתבתי, התעכבה על כל פרט ולא חסכה ממני שום עצה. תודה עינת, אמליץ בחום." 

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מאירית נורני, מחברת הספר טִפּוֹת הַקֶּסֶם שֶׁל צְלִיל: "רוצה להודות לך על עבודת העריכה שעשית למעני בספר 'טיפות הקסם של צליל', על הכוונתך ועצותייך הטובות. בזכותך הספר יצא מקסים. על שיחות רבות בהן גרמת לי להבין מה נכון ומה לא, תודה על ההערות הבונות, ותודה על המעורבות הגדולה בטקסט החל מפסיק וכלה ברוח הסיפור. תודה על שהיית מקצועית, מבינה ותומכת ועם זאת דבקה באמירה הנכונה. הושטת לי יד ותמכת בי לאורך כל הדרך ועל כך נתונה לך תודתי והערכתי הרבה. זכיתי לעבוד איתך!!!" 

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מבני אוחנה, מחבר הספר לַמִּטְרִיָּה לֹא אִכְפַּת: "תודה רבה לך על העזרה, הסבלנות ותשומת הלב שהקדשת. נקודת המבט שלך היתה חשובה עבורי ועזרה לי להתמקד ולראות דברים נכון יותר. מעבר לעבודה המקצועית שעשית, גם הקשבת בסבלנות וייעצת לי בתהליך הפקת הספר. העבודה איתך היתה מקצועית, מפרה ומעניינת."

עריכה לשונית, עריכת תוכן וניקוד במשחק לילדים – המלצה מצביקה בקשי, מחבר המשחק חֲכָמִים קְטַנִּים בְּכֶסֶף גָּדוֹל: "ברצוני להודות לך מקרב לב על העריכה הלשונית המצוינת אשר עשית לחוקי המשחק "חכמים קטנים בכסף גדול". היית קשובה מאוד, הוספת רעיונות יפים ויצירתיים. כעת חוקי המשחק נראים ברורים מאוד לכל אדם, וללא ספק יהפכו את המשחק לחוויה גדולה ומהנה יותר. אז שוב תודה :)"

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מעדי רמבה ארז, מחברת הספר בחרוזים פֵיוֹת הָאוֹתִיּוֹת: "עינת היקרה! זו ההזדמנות לומר תודה רבה על הזמן והמחשבה שהשקעת בספר 'פיות האותיות'. עבדנו צמוד במשך תקופה קצרה אך משמעותית, על מנת לחדד ולדייק את הסיפור של הפיות והגמדים. נהניתי לעבוד איתך – את יסודית, רצינית ויצירתית. תרמת לבואו של הספר לעולם. מודה לך מאוד." 

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה ממשה שלו ושלי לנצ'נר, מחברי הספר סִפּוּר עַל יֶלֶד שֶׁלֹּא רָצָה לֶאֱכֹל: "עינת ביצעה עבודת עריכה עבור ספר הילדים שכתבנו. עבודת העריכה, הן הספרותית והן הלשונית, הייתה לשביעות רצוננו המלאה. העבודה מול עינת הייתה נעימה ושוטפת. עינת ענתה על כל שאלותינו בצורה מנומקת ויסודית. יצאנו מרוצים מאוד מהתוצאה הסופית ואנחנו שמחים להמליץ על עינת בחום רב."

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מביאנקה ספריינס וגיל מרכוס, מחברי הספר יוּקִים, הַחֲבֵרִים הַמֻּפְלָאִים שֶׁלִּי: "לאחר שתרגמנו את ספר הילדים שלנו 'יוקים, החברים המופלאים שלי' מאנגלית לעברית, הגענו לעינת קדם לעריכה הסופית ולניקוד. לעבוד איתה היה כבוד ותענוג גדול! היא עבדה מהר מאוד והייתה מדויקת ויעילה. היא הייתה מאוד פתוחה למשוב שלנו והיה חשוב לה לבצע את התיקונים האחרונים עד הפרט האחרון. לאורך כל תהליך העבודה שלנו עינת התעמקה בנושא שבו עוסק הספר – אינטליגנציה רגשית, ומעורבותה האישית והמקצועית הייתה מעבר לציפיותינו. במהלך עבודתה היא תמיד זכרה שהספר מיועד לגיל צעיר. אנו ממליצים עליה בחום כעורכת ומנקדת מנוסה!"

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מד"ר רגינה ואופיר קורן, מחברי הספר קוֹרוֹנָה-מָקָרוֹנָה: "עינת קדם היקרה, זה היה מסע קסום לעבוד איתך על הספר קורונה מקרונה. הסבלנות לשיגעונות שלנו, ההתמדה, השקדנות והמחויבות האישית לעבוד ללא הרף, בימים ובלילות, בחגים ובסופי שבוע, עזרו לנו רבות, ובזכותך אפשרו לנו לעמוד בלוח זמנים צפוף מאוד. הרעיונות, ההכוונה והשאיפה לשלמות ללא פשרות הם אלו שהכתיבו את איכות הספר. ספרנו השתנה ללא הכר בעזרתך. מודים לך ומעריכים מאוד את עבודתך."

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה משייקה ג’רפי, מחבר הספר שַׁלִּיטֵי הַמָּסָךְ מִשְׁתַּחְרְרִים מִשַּׁרְשֶׁרֶת הָאוֹר הַכָּחֹל: "2. ואכן כך קרה. את ספר הילדים הנוסף שכתבתי הפניתי שוב לידיה המקצועיות של עינת. היא "כיסחה" את הטפל והשאירה את התוכן האמיתי והענייני. היא עשתה עבודה של ליטוש יהלום, ממש כך, והובילה לספר לשביעות רצוני. תענוג. העבודה איתה נעימה וזורמת. היא מייעצת, מכוונת ויוצרת קו ספרותי לוגי. הכי חשוב אצלה זה לא לרצות את המחבר שמתאהב ביצירה, אלא להיות מקצועית אמיתית. תודה לך, נתראה בספר הבא."

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה משייקה ג’רפי, מחבר הספר לְאָן נֶעֱלַם הַחִיּוּךְ שֶׁל גִּילִי?: "1. כתבתי ספר ילדים וחיפשתי עורך מתאים. לשמחתי הרבה בחרתי בשירותיה המקצועיים של העריכה הספרותית, הלשונית והניקוד של עינת קדם. וואו, ממש מה שרציתי, הכנות המקצועית הרבה שבה היא כיוונה את תוכן הספר בסבלנות ובלי פשרות, מה שתרם רבות לספר. השירות שקיבלתי היה תכוף וללא שהות. גיבוש הספר הסופי היה רציף וללא שום חיסכון מצידה במאמץ בזמן ובהשקעה. והתוצאה – ספר מצוין! ועל כך תודה, ואשמח להמשך עבודה איתה."

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מקלאודיה מטוס ויינשטוק, מחברת הספר מַעְיָן בְּאֶרֶץ הָאֲנָשִׁים הַגְּבוֹהִים: "עינת יקרה, מבקשת להודות לך על עבודתך ותרומתך ליצירת הספר 'מעיין בארץ האנשים הגבוהים', לזכרה של בתי מעיין ז"ל. לא יכולתי לזכות בעורכת יותר מוצלחת ממך. עבודתך המקצועית גם בעריכה הספרותית, המילולית והניקוד, העמידה על כל פרט ופרט, ההערות וההארות בנוגע לקשר בין האיורים לטקסטים, אך בעיקר, החיבור הרגשי העמוק שלך לסיפור, כל אלו הפכו לחלק בלתי נפרד ומשמעותי מאוד ב'לידת' הספר ומימוש חלומי. בהוקרה והערכה רבה, קלאודיה מטוס ויינשטוק." (לקריאת שני פרקים מתוך הספר באתר)

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספרי ילדים – המלצה מלירון: "עינת היקרה, מודה לך על השקעה מקצועית, מלהיבה וסוחפת בששת ספרי הילדים שכתבתי. עריכה יוצרת ממעלה ראשונה, המשלבת איכות דידקטית עם יצירתיות יוצאת דופן. לאורך כל התהליך שילבת והתאמת את תוכן היצירה לרגשות העולים ממנה והדגשת את הפרטים הייחודיים, שהפכו את היצירה למרהיבה. תודה לך על המסירות, האמפתיה והיכולת להוציא את המיטב מהטקסט וממני כמחברת. נהניתי מהחוויה המשותפת. העשרת אותי, ועל כך נתונה לך הערכתי מקרב לב."

עריכה לשונית ועריכת תוכן במשחק – המלצה משרון יעקובי, יוצר ומפתח המשחק "הכי ישראלי": "לעינת הגעתי בעיצומו של תהליך פיתוח משחק קלפים ישראלי, לצורך עריכה לשונית וייעוץ. בפועל קיבלתי הרבה יותר. נוסף לעריכה לשונית מקצועית בהתאם לצורכי המשחק,  קיבלתי ייעוץ והכוונה לשיפור תוכן ורמת המשחק. התהליך כולו נעשה ביעילות ורוח טובה. ללא ספק המשחק בסוף התהליך טוב בהרבה מתחילתו. ממליץ בחום לכל יוצר!"

עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד בספר ילדים – המלצה מאירית אוסטרובסקי, מחברת הספר בְּרוּנוֹ וַחֲבֵרָיו מְגַלִּים אֶת הָאוֹצָר שֶׁבְּתוֹכָם: "כשתכננתי את יצירת ספר הילדים השני שלי ידעתי שאני רוצה עורכת ספרותית ולשונית מקצועית, בעלת ניסיון עם ספרי ילדים, שתהיה קשובה לסיפור עצמו, למה שבשורות, ויותר חשוב, למה שבין השורות והמילים. חיברו אותי לעינת קדם מכמה כיוונים. אמרו שהיא הטובה ביותר. צלצלתי, שוחחנו, לא פעם ולא פעמיים. התחברנו.  המסירות והדיוק של עינת על כל משפט, על כל מילה, על כל אות, אפשרה לי לשחרר את המחשבות והחשש שהיו לפני שהכרתי אותה. זה בדיוק מה שקיוויתי ורציתי שיהיה. אז עינת יקרה, תודה על העבודה המדהימה שעשית. אני וקוראיי, הילדים והוריהם, זכינו."

עריכה ספרותית ועריכה לשונית בספר פנטזיה לנוער – המלצה ממרק אויגמן, מחבר הספר "כוכב הלכת פיטאיה""עינת שלום, קראתי עכשיו את הגרסה הסופית של ספרי הראשון כוכב הלכת פיטאיה. אני מודה לך על מה שהבאת איתך ומעצמך לסיפור. בלעדייך, הילדים שלי וקוראים נוספים לא היו קוראים אותו. הכנסת בו המון כיף, מתח, מסתורין וגם בהירות. אבל יותר חשוב מכל אלה – רוח חיים. הסיפור נהיה חי, דינאמי ומתאים לגילאי הקוראים הפוטנציאליים. למדתי המון מאופן החשיבה שלך והניסיון שלך. אני גם רוצה להודות לך על דרך העבודה ושיתוף הפעולה בינינו: הקשבת, המלצת, יזמת ועשית. ממש נכנסת לראש שלי. מבשל את המשך הסיפור עבורנו 🙂 המשך חיים נפלאים על ככוכב הלכת פיטאיה! תודה רבה! מרק אויגמן." 

עריכה לשונית ועריכה אקדמית בעבודות אקדמיות

אודליה, עריכת דוקטורט: "אישיותה הנעימה, הניסיון והמקצועיות שהביאה עימה, עודדו אותי בשלבים הקריטיים של כתיבת עבודת הדוקטורט. הצעותיה, הן ברמה הלשונית והן בראייה הכללית של הטקסט, תרמו לי רבות."

איתן אלירם, עריכת דוקטורט: "עינת היא קודם כל בן אדם נפלא ועורכת לשונית מקצועית עם נשמה יתרה. מקצוענות ללא ללאות זה לב העניין. השליטה הווירטואוזית במכמני השפה העברית והירידה שלה לפרטים אפשרו לי לחלץ מעצמי משפטים מדויקים יותר ורעיונות מלוטשים. התרשמתי מיכולתה של עינת להתחבר במהירות לז‘רגון המקצועי המורכב של תחומי המדיה החדשה ומיכולתה המדהימה בפישוט רעיונות מורכבים לכדי משפטים בהירים. אני ממליץ עליה בחום." 

בני, עריכת דוקטורט: "בסיום הכתיבה של עבודת הדוקטורט שלי פניתי למספר עורכים, וכבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שאני נכנס לתוך עסק משומן הפועל כמעין מכונה קרה. רק במקום אחד הדגישו לי את החשיבות בעריכה וטרחו להבין את הצרכים שלי ולתאר את שלבי העבודה הצפויים. עינת ערכה את עבודת הדוקטורט שלי בצורה יוצאת מן הכלל, הן מבחינת התוכן והמבנה והן מבחינת לשון. יכולתה המדהימה להיכנס לתוך נושאים מורכבים, לעיתים מובנים רק לאנשי מקצוע, ולתאר אותם בשפה פשוטה ונקייה עזרה לי בסדר ובזרימה בעבודה הכתובה. למדתי ממנה רבות, והיא זאת שעזרה לי במצבי לחץ לקראת סיום העבודה להתמודד עם הקשיים. הנחישות, המקצועיות והשליטה המדהימה שלה בשפה העברית, יכולתה בפישוט רעיונות וקטעי טקסט מסובכים לכדי משפטים בהירים ומובנים, כל אלה בליווי התכונות האישיות שלה, אפשרו לי לסיים את העבודה בזמן ועם התוצאות המיוחלות. עינת היא עורכת לשונית מדרגה ראשונה ובן אדם נפלא. אני ממליץ עליה בחום".

רוזה יאסין, עריכת דוקטורט: "עינת קדם היא עורכת לשונית שעובדת בצורה יסודית מאוד. אהבתי איך שהיא מתייחסת לעבודה כאילו זאת עבודה אישית שלה. עינת נותנת את כל תשומת הלב לכל מילה ומציעה תיקון הולם." 

אבו תנהא בסמה, עריכת דוקטורט: "הגעתי לעינת קדם בהמלצת חברה שהדוקטורט שלה אושר לפרסום משיפוט ראשון לאחר העריכה של עינת. לאחר שנים של עבודה מחקרית, קריאת חומרים אקדמיים ובקיאות בחומר, הרגשתי שעבודת הדוקטורט שלי טובה, אך יחד עם זאת חששתי משגיאות לשוניות או טעויות בניסוח שעלולות לפגוע בטיב הדוקטורט ובאיכותו ויצריכו תיקונים חוזרים. לפני הגשה לשיפוט היה לי חשוב לבדוק מחדש את הסדר של הטקסט שעליו עמלתי הרבה שנים, לבחון את בהירות הרעיונות ולוודא שהניסוח יהיה בהיר וקוהרנטי, מתוך ידיעה שניסוח מעביר משמעות.

בעריכת הדוקטורט עינת לא הסתפקה רק בעריכה לשונית קלאסית שנוגעת רק לענייני הלשון היבשים והטכניים, אלא טיפלה גם בענייני התוכן, בשלמותו, בבהירותו, בניסוח מחדש של משפטים המנוסחים בצורה מעורפלת, בתיקון בעיות מבניות והצעות לחלוקה מחודשת של פרקים וסעיפים, הצעות לכותרות וטבלאות מסכמות ומבהירות – כל זאת בממצאים ודיון ארוכים של מחקר איכותני רחב בעבודה סוציאלית, המשלב בתוכו שני נושאים מורכבים של גירושין ואלימות זוגית בחברה הערבית.

למרות השינויים שעינת עשתה, עדיין הרגשתי שזה הטקסט שלי ומבחינתי זה היה משמעותי מאוד. כישוריה המקצועיים והמיומנויות הרבות שלה בתחום העריכה הלשונית סייעו בהפיכת הדוקטורט למקצועי, קריא, רציף וברור יותר. את כל העבודה הזאת היא עשתה מתוך רצון לסייע לי על הצד הטוב ביותר, ומתוך השריית נינוחות ורוגע, אמינות, מקצועיות, אחריות וחוכמה. הקשר בינינו היה נעים וכייפי. הרגשתי שאכפת לה ושהיא מעורבת ומושקעת בעבודה כאילו עשתה זאת עבור אדם שקרוב אליה וחשוב לה מאוד.

בהגשת הדוקטורט הגעתי רגועה ובטוחה שהעבודה שלי מנוסחת למופת, משקפת את המחקר שעשיתי, כתובה לפי כללי הכתיבה האקדמית תוך שמירה על הסגנון הייחודי שלי.

בהתבסס על ממצאי הדוקטורט, התחלתי לכתוב מאמרים כדי לפרסם בכתבי עת מקצועיים אקדמיים. הידיעה שפרסום מאמר עובר בדיקה יסודית ומחמירה של שופטים, אשר לרוב מצריכה תיקונים חוזרים, מדגישה בפניי את החשיבות של המשך העבודה מול עורכת לשונית מקצועית כמו עינת. כך ברור לי שאמשיך לעבוד עימה ואמליץ עליה בחום."

עמית דר, עריכת דוקטורט "עינת קדם שימשה כעורכת לשונית של עבודת דוקטורט שכתבתי ואשר הוגשה בינואר 2008. העבודה עסקה בתיאור תהליך פיתוח של נוירופרוטזה המשמשת להליכה עבור חולים עם פגיעות במערכת העצבים המרכזית. העבודה כללה היבטים תיאורטיים, טכנולוגיים ויישומיים מורכבים ביותר. תרומתה של עינת לאיכות העבודה ולרמתה הלשונית והאקדמית והשפעתה על אופן הצגת העבודה היתה כבירה. באופן יוצא דופן השכילה עינת להבין את הנושא, ובכלל זה דקויות אשר לרוב מובנות רק לאנשי מקצוע העוסקים בתחום שנים רבות. בעבודה יישמה עינת יכולת גבוהה מאוד בהפיכת הטקסטים לזורמים ונכונים לוגית תוך הקפדה על כל פרט ופרט. הניסיון הרב שרכשתי בעבודה מול עורכים לשוניים במסגרת תפקידי כדירקטור מחקר ופיתוח בחברת Ness, הוכיח לי שעינת קדם היא עורכת לשונית מהדרג הגבוה ביותר, הן מבחינה מקצועית והן בשל מסירותה המוחלטת למשימה ומחויבותה האישית לאיכות התוצאה. עמית דר, דירקטור מחקר ופיתוח, Ness."

ריקי, עריכת תזה: "סטודנטים יקרים, כבוגרת תואר שני ברצוני להקל עליכם מחיפוש אחר אדם מקצועי ומסור לעבודתו, והמייצג את תחום העריכה הלשונית באופן שאין שני לו. אקצר עבורכם את הדרך: אני ממליצה בחום ובהערכה רבה על עינת קדם כעורכת לשונית. עינתי, את הארת את עבודתי באופן המקצועי והאיכותי ביותר, הן בפן הלשוני והן בפן האסתטי. ניפגש בדוקטורט.  יישר כוח והמשך הצלחה."

למא, עריכת דוקטורט: "כשחיפשתי עורך לשון לעבודת הדוקטורט שלי קיבלתי המלצה נלהבת על עינת. למזלי עינת הייתה זמינה. במשך כל תהליך העבודה הייתי עדה לעריכה רצינית מאוד ומעמיקה. עינת הייתה מרוכזת כולה בתהליך. העריכה נעשתה לא רק ברמה הלשונית והאקדמית, וכללה עריכת תוכן. התהליך היה מרתק מאוד. הכרתי עורכת חדה, עשירה בידע, שעוטפת את העבודה בחום, אהבה ומעורבות גדולה. דבר לא חמק מעיניה. העבודה איתה גרמה לי להתאהב כל יום מחדש בדוקטורט שלי ולהרגיש שהוא יצירת אומנות. הרגשתי שעשיתי את הבחירה הנכונה ושהפקדתי את עבודתי בידיו של האדם המתאים ביותר לתפקיד הזה. ברצוני להודות מקרב לב לעינת על כל מה שקיבלתי ממנה. עבודה מושלמת ויחס נפלא. ממליצה בחום."

רחל, עריכת דוקטורט: "כשחיפשתי אחר עורכת לשון באינטרנט ובדרכים נוספות היו לי כמה אופציות לבחירה ואף יצרתי קשר עם כמה עורכות לשון, אך בסופו של דבר האינטואיציה שלי הובילה אותי אלייך, ברוך השם. את ערכת את עבודת הדוקטורט שלי באופן נפלא, הן מבחינת תוכן ולשון והן מבחינה אסתטית. התפעלתי מהנחישות שלך, מהמקצועיות שלך, מהמסירות שלך לעבודה ומהיסודיות הבלתי מתפשרת. בנוסף לכל זה אישיותך המיוחדת, הסבלנות, העידוד וההתחשבות המתמדת שלך תרמו לי לעבור את הרגעים הקשים של סיום הדוקטורט בחודשי היריון מתקדמים. תודה לך עינת על העבודה המסורה והמקצועית ועל טביעת האצבע המהוקצעת והיסודית שלך עד לפרט האחרון. למדתי ממך המון, ואני שמחה על שזכיתי להכירך גם כאשת מקצוע מעולה וגם כאדם נפלא." 

יוסי, עריכת תזה: שמי יוסי, עינת קדם ליוותה אותי כעורכת לשונית בכתיבת עבודת התזה. עינת עשתה את עבודתה באופן יסודי ומקצועי לאין שיעור, הגדילה ועשתה מעבר למה שהוגדר בתיאום ציפיות בינינו וגילתה מעורבות ואחריות רבה להצלחת העבודה. ולא פחות חשוב, עינת הייתה זמינה תמיד ועמדה בלוחות הזמנים שקבענו. ממליץ מאוד על עינת!"

ענב הורביץ-בור, עריכת תזה: "פניתי לעינת כשתוכן עבודת התזה שלי כבר היה מאושר. עם זאת, לא הצלחתי להגיע לעריכת מסמך שתאמה את ציפיותיה של המנחה שלי. ניסיתי לבצע תיקוני עריכה שוב ושוב בעצמי, עברתי שוב ושוב על הטבלאות ועל הכותרות, על תוכן העניינים והביבליוגרפיה, ושוב ושוב קיבלתי ריג'קטים מהמנחה על עריכה לא מספיק טובה, לא מספיק אסתטית ולא מספיק ברורה. לבסוף,  לשמחתי, קיבלתי את הטלפון של עינת שתוך מבט חטוף על קובץ העבודה עלתה על כל הנקודות הדורשות שיפור, שאלה אותי את השאלות הנכונות, כיבדה את הבקשות המיוחדות שלי, ביצעה עריכה מתוקתקת ומדוקדקת של הטבלאות המסובכות והמלל עצמו ולאחר שקיבלתי ממנה את העותק הסופי היה ברור מאוד גודל הפער בין הקובץ ששלחתי לקובץ הסופי שקיבלתי לאחר עריכתה. עינת עשתה עבודה נהדרת, לשביעות רצונה של המנחה שלי ובמלוא ההבנה והכבוד כלפיי, עמדה בלוח זמנים צפוף והכל בצורה נעימה, אמינה ומקצועית ביותר. ממליצה בחום."

נסים ח'אלדי, עריכת תזה: "אני עדיין כולי בהתרגשות שהצלחתי למסור את עבודת התזה בזמן ולהגיע לרמה הזאת בהגשה. את פשוט שילוב מנצח של מקצועניות, נשמה ואישיות מדהימה. שיגעתי אותך לא מעט ואף הייתי סקפטי – איך בזמן קצר יחסית אפשר להספיק לערוך הכול? ענית על כל הציפיות שלי מהרגע הראשון ועד לדקה האחרונה. היית מ-ו-ש-ל-מ-ת! אין דבר שאת מפספסת בעבודה, זמינה תמיד, איכותית וחושבת על הכול ותוך כדי רואה הכול. בקיצור עינת, כל כך שמח שהכרנו ובטוח שעוד ניפגש ותמיד אמליץ עלייך מכל הלב, מגיע לך. תודה ענקית עינת."

רעות, עריכת תזה: "המלצה מכל הלב לעינת היקרה: הגעתי לעינת המופלאה כאשר כבר הייתי חסרת חמצן ביחס לסיום התזה. לאורך תהליך כתיבת התזה היו רגעים רבים שבהם חוויתי את הלבד, את החסר בהנחיה של המנחה, את התקיעות במקומות שבהם אני חלשה, אך באתי מהמקום שבו הייתי עם תקווה ואמונה, כי בסוף על אף תחושת הסיזיפיות, אנחנו יודעים להמשיך קדימה ולנצח מול האתגרים הרבים. שיתפתי את עינת באותנטיות במקום שבו אני מונחת כעת ביחס לעבודה וביחס לכוחותיי למולה. עינת היתה קשובה  ורגישה, הבינה את הפלונטרים, שיקפה לי את כברת הדרך שעברתי, אמרה שיש עוד עבודה לנקות, לשייף ולדייק, אבל היא בת ביצוע, וחיזקה אותי ביכולותיי, דבר שנטע בי כוחות להגיע לישורת האחרונה, אל קו הסיום, אשר הוא גם קו התחלה, לכתיבת הצעת מחקר לדוקטורט. כן, זה מאתגר, אך אני בוחרת לפסוע צעד צעד, לקחת נשימה עמוקה, וכמובן שאקח עוד נשימות במהלך הדרך. עצם הידיעה שיש מי שתדייק, תכוון אותי ותאיר את דרכי גם ברגעים המאתגרים, מאפשר לי לגשת לכך ממקום בטוח יותר. עינת היא סנסורית של מילים ואנשים. מודה לך על הרגישות וההשקעה המסורה שלך. מעריכה אותך ומוקירה לך תודה מכל הלב. רעות."

אני מזמינה אתכם לפנות אליי

לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים