לפונים וללקוחות מובטחת
שמירה על סודיות וזכויות יוצרים
לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים

כתיבה, עריכה ספרותית ולשונית וניקוד בספר לילדים על נגישות

איור כריכת ספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות": בחורה בכיסא גלגלים נכנסת לקניון שבו מופיעים סמלי נגישות לאנשים עם מוגבלות, להדגמת ספר ילדים לאחר כתיבה, עריכה ספרותית ולשונית וניקוד.
כריכת ספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות" מאת עינת קדם. איורים: דרור אדם. עריכה ספרותית ולשונית וניקוד: עינת קדם.

אֵיזֶה יוֹם נֶחְמָד הָיָה לִי הַיּוֹם: סֵפֶר עַל נְגִישׁוּת הוא ספר ילדים על נגישות במרחב הציבורי לאנשים עם מוגבלות נראית ולא נראית.

כתבתי את הספר וערכתי אותו בעריכה ספרותית, עריכה לשונית, ניקוד, הגהה ועריכת ליטוש. איורים: דרור אדם.

אֵיזֶה יוֹם נֶחְמָד הָיָה לִי הַיּוֹם: סֵפֶר עַל נְגִישׁוּת | עינת קדם

[…]

בַּדֶּרֶךְ לַיְּצִיאָה עָצַרְנוּ לְרֶגַע לְיַד דּוּכַן הַמִּשְׁקָפַיִם.

"שָׁלוֹם", פָּנִיתִי לַמּוֹכֵר, "אֶפְשָׁר לִרְאוֹת אֶת הַמִּשְׁקָפַיִם שֶׁלָּכֶם גַּם בָּאִינְטֶרְנֶט?"

הָאִישׁ לֹא הִבִּיט בִּי. הוּא לָקַח כַּרְטִיס וְהוֹשִׁיט אוֹתוֹ לַנַּעַר: "זֹאת הַכְּתֹבֶת שֶׁל אֲתַר הָאִינְטֶרְנֶט שֶׁלָּנוּ", הוּא אָמַר לוֹ.

כְּשֶׁהִתְרַחַקְנוּ מִשָּׁם הַנַּעַר אָמַר לִי: "מוּזָר. בִּמְקוֹם לַעֲנוֹת לָךְ עַל הַשְּׁאֵלָה שֶׁשָּׁאַלְתְּ, הוּא עָנָה לִי".

"כֵּן", אָמַרְתִּי, "יֵשׁ אֲנָשִׁים שֶׁמְּגִיבִים כָּכָה כְּשֶׁהֵם רוֹאִים אָדָם עִם מֻגְבָּלוּת. אֲבָל בְּרֹב הַמִּקְרִים, הַשֵּׁרוּת שֶׁאֲנִי מְקַבֶּלֶת הוּא שֵׁרוּת נָגִישׁ".

"שֵׁרוּת נָגִישׁ? לְמָה אַתְּ מִתְכַּוֶּנֶת?" הוּא שָׁאַל.

"אֲנִי מִתְכַּוֶּנֶת לַאֲנָשִׁים שֶׁאֲנִי מַרְגִּישָׁה אִתָּם טִבְעִי וְנוֹחַ", הִסְבַּרְתִּי. "הֵם מִתְחַשְּׁבִים וּמִתְיַחֲסִים אֵלַי בְּכָבוֹד, וְנוֹתְנִים לִי לְהַרְגִּישׁ שֶׁחָשׁוּב לָהֶם שֶׁאֶשְׁתַּתֵּף".

"טוֹב מְאוֹד!" הוּא אָמַר, "כָּכָה צָרִיךְ!"

וּשְׁנֵינוּ צָחַקְנוּ בַּדֶּרֶךְ לַחֲלָלִית שֶׁלִּי.

דמותה של עינת בספר - איור של בחורה יושבת בכיסא גלגלים ומחייכת, מופיע בספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום ספר על נגישות" - כתיבה ועריכה עינת קדם
דמותה של עינת בספר "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות".

"נהניתי מאוד להאזין ולקרוא את הספר שכתבת. ספר חובה לכל ילד בישראל. בהצלחה." יובל וגנר, מייסד ויו"ר עמותת נגישות ישראל (ע"ר), לקידום הנגישות לעצמאותם ושילובם של אנשים עם מוגבלות

איור של ארבעה ילדים קוראים בהנאה בספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות".

"תתחדשי על הספר, מושקע לפרטי פרטים, הן בתכנים הן בצורות, עשוי באהבה ובטעם טוב!" אלי גיא, חבר ועמית למקצוע

"אתמול ישבתי קראתי את הספר שלך ברוגע. ממש ריגשת אותי בכל מילה שכתבת, ובמיוחד בהסברים על נגישות, רגישות כלפי האחר והחשיבות בהזמנת אנשים להיכנס למקום כלשהו, גם ללב. עשית עבודה נפלאה ומעניינת ורואים את ההשקעה. תמשיכי בדרך שבה התחלת. אוהבת אותך ומעריכה מאוד, גם שמחה שהכרתי אותך, אישה עם לב רחב ותעצומות נפש אדירות." ד"ר בסמה אבו תנהא, לקוחה שערכתי את עבודת הדוקטורט שלה

"קראתי את הספר ומייד התאהבתי בו. הוא מלמד את הילדים על נגישות, ובעקיפין על קבלת האחר. השפה ברורה ולא גבוהה מדי והמילים מנוקדות. המהדורה הדיגיטלית מלווה בקטעי שמע. בכל עמוד יש מעט מלל, ועם האיורים המרהיבים שבו הוא נעים לעין והמסרים שבו נקלטים היטב, אחד מהם הוא שאנשים עם מוגבלות אינם שקופים. קראו את הספר, תיהנו ותלמדו על דברים שבדרך כלל איננו שמים לב אליהם." הדר פרי, חברה ועמיתה למקצוע

איור של אב ובתו קוראים בספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות"

"קראתי את הספר בסקרנות רבה ונהניתי מאוד. ההסברים על נגישות משתלבים בצורה הרמונית בשפה הקולחת של הסיפור, באיורים המרהיבים, בצלילים ובשירים. הספר מעביר מסר חשוב, שזור באהבת אדם ובמחשבה חיובית, ומאיר עיניים בכל מה שקשור לנגישות על גווניה השונים. נהדר להיעזר בספר כדי להסביר את נושא הנגישות לילדים. בהצלחה!" כרמלה בן-נון משה, מחברת ספר הילדים "דובים יש רק בגן חיות?"

איור של ילדה קוראת בספר "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות" מדגים הנאה מספר ילדים שכתבה וערכה עינת קדם

"כל הכבוד על הספר, זהו ספר חשוב הפותח בפני ילדים צוהר לקשיהם של אנשים עם מוגבלות ולחשיבותה של הנגישות, וזאת כיוון שהוא כתוב בחן, ברגישות ובישירות. אין לי ספק ואני בטוח שהספר (ואני מקווה שהוא ייקרא על ידי רבים רבים) יתרום להגברת המודעות, ולא רק בקרב הדור הצעיר, לחשיבותה הגדולה של הנגישות בכל התחומים. יישר כוח ובהצלחה!" אפרים סידון, מחבר ספר הילדים "גן המפלצות"

איור של ילד יושב וקורא בספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות".

"מקסים עינת. כתיבה, איורים, משכיל ומלמד". אלכס אנסקי, משתתף בהתנדבות בקריינות במהדורה הדיגיטלית הקולית של הספר, כתמיכה בפרויקט

איור של משפחה קוראת בהנאה בספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות" מדגים הנאה משפחתית מספר

"מאוד מאוד מרגש, ברור וחשוב הספר שלך. גם האיורים איכותיים. אהבתי את היצירה שלך, יש לך במה להתגאות. אשתמש בספר עבור נכדי, אולי זה יענה לו על שאלות שהוא לא שואל. כל הכבוד עינת. יש לך את זה. יישר כוח." ריטה גולן, אישה שנושא הנגישות קרוב לליבה

איור של סבתא ונכד קוראים בספר הילדים "איזה יום נחמד היה לי היום: ספר על נגישות"

"קראתי בעיון את הסיפור שלך והוא מדהים בעיניי! כתיבה מעניינת בגובה העיניים שכל ילד וילדה יכולים להבין. את מתארת ביסודיות את נושא הנגישות ועושה את זה בצורה קלילה בעזרת הילדה שפגשת. להבנתי זה ספר חובה בכל בית ובעיקר בבתי ספר ובספריות עירוניות. האיורים של דרור אדם נפלאים."  משה גוז, מחבר ספר הילדים "מסעות רני ומזוודת הפטנטים"

איור של דינוזאור ירוק שותה קפה וקורא ספר בבית קפה, על רקע הכיתוב: "סוף סוף יש לי זמן לעצמי", מדגים האנשה של חיות לאחר עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד.
עריכת ספרי ילדים – דוגמאות לאחר עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד
איור של רקטת חלל הנוחתת בכוכב לכת שבו מפוזרים ספרי ילדים. כיתוב: "מָה? גַּם כָּאן יֵשׁ סִפְרֵי יְלָדִים?", מדגים עריכת ספרי ילדים על חלליות, שילדים אוהבים.
עריכה לשונית וספרותית וניקוד של ספרי ילדים - המלצות
ספר ילדים מאויר פתוח מונח על משטח עץ צבעוני על רקע איור ססגוני של מפל מים וצמחייה מסביב, מדגים תנועה דינמית וזרימה החשובים בעריכת ספר ילדים.
עריכת ספר ילדים