לפונים וללקוחות מובטחת
שמירה על סודיות וזכויות יוצרים
לפונים וללקוחות מובטחת שמירה על סודיות וזכויות יוצרים

כוכב הלכת פיטאיה – עריכה ספרותית ולשונית של ספר פנטזיה לנוער

כריכת ספר ילדים כוכב הלכת פיטאיה מאת מרק אויגמן לאחר עריכה ספרותית ולשונית: צילום של ילדה עם שיער כתום וגלימה, עומדת בין הרי קרח
כוכב הלכת פיטאיה, מאת מרק אויגמן. איורים: מרק אויגמן. עריכה ספרותית ולשונית: עינת קדם.

הספר "כוכב הלכת פיטאיה" מאת מרק אויגמן הוא ספר הרפתקאות ופנטזיה לנוער. ערכתי אותו בעריכה ספרותית ולשונית, הגהה ועריכת ליטוש. ההמלצה של מרק מופיעה בעמוד עריכה לשונית וספרותית וניקוד של ספרי ילדים – המלצות.

תקציר הספר:

"אולי זה דווקא חלק מתוכנית, או חלק משרשרת מפותלת של אירועים, שבהם חוליה אחת בשרשרת מובילה לחוליה אחרת אבל אנחנו לא מסוגלים לראות כל חוליה בגלל הקשרים הכל כך מורכבים ומסובכים".

כוכב הלכת פיטאיה מתאר שרשרת של אירועים, המובילים למפגש בין שני עולמות הנמצאים במרחק שנות אור זה מזה. במרכזם של אירועים אלה נערה אמיצה ונבונה, היוצאת עם חבריה למסע רצוף קשיים וסכנות כדי להשיג עבור אביה את הדבר היחיד שיכול להציל אותו. האם היא תצליח בכך?

כוכב הלכת פיטאיה הוא ספרו הראשון של מרק אויגמן. מאז שהיה ילד, בכל פעם שהתבונן בכוכבים הוא תהה אם יש שם מישהו נוסף חוץ מאיתנו. היום מחצר ביתו באבן יהודה, כאשר השמיים נקיים ומלאים בכוכבים, הוא משוכנע בכך. דרך סיפורים לקראת שינה לילדיו רומי, ניקה וגיא, הוא יצר עולם המשתלב עם עולמנו כאן בישראל. את המפגש ביניהם הוא מציג בספרו.

איור של דינוזאור ירוק שותה קפה וקורא ספר בבית קפה, על רקע הכיתוב: "סוף סוף יש לי זמן לעצמי", מדגים האנשה של חיות לאחר עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד.
עריכת ספרי ילדים – דוגמאות לאחר עריכה ספרותית, עריכה לשונית וניקוד
איור של רקטת חלל הנוחתת בכוכב לכת שבו מפוזרים ספרי ילדים. כיתוב: "מָה? גַּם כָּאן יֵשׁ סִפְרֵי יְלָדִים?", מדגים עריכת ספרי ילדים על חלליות, שילדים אוהבים.
עריכה לשונית וספרותית וניקוד של ספרי ילדים - המלצות
ספר ילדים מאויר פתוח מונח על משטח עץ צבעוני על רקע איור ססגוני של מפל מים וצמחייה מסביב, מדגים תנועה דינמית וזרימה החשובים בעריכת ספר ילדים.
עריכת ספר ילדים